Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvečen uzgajivaćima ptica i ostalih životinja...
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Zimovka (pyrrhula pyrrhula)

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Sasha
Admin
Sasha


Broj poruka : 456
Datum upisa : 16.11.2009
Godina : 32
Lokacija : Srbija Vranje

Zimovka (pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Zimovka (pyrrhula pyrrhula)   Zimovka (pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimeČet Feb 18, 2010 12:25 am

Zimovka (pyrrhula pyrrhula) Bouvreuil80we
mužjak 1-0
Zimovka (pyrrhula pyrrhula) 2296864656_6d9d832dc0
ženka 0-1
Nazad na vrh Ići dole
https://svetptica.forumsr.net/forum.htm
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 94
Datum upisa : 21.04.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Zimovka (pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka (pyrrhula pyrrhula)   Zimovka (pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimeSub Maj 01, 2010 4:18 pm

Evo nekoliko slika moje volijere i mojih zimovaca.
Imam tri para.
Kada ih nabavim smesteni su ovde a kasnije kada pocnu da se odvajaju parovi, premestam ih po parovima u manje kaveze.

Zimovka (pyrrhula pyrrhula) 160320101245j

Zimovka (pyrrhula pyrrhula) 160320101246

Zimovka (pyrrhula pyrrhula) 160320101247

Zimovka (pyrrhula pyrrhula) 160320101253o

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish




Broj poruka : 103
Datum upisa : 25.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Niš, Beograd

Zimovka (pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka (pyrrhula pyrrhula)   Zimovka (pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimePon Maj 03, 2010 5:53 pm

Odlična volijera Rajko, zašto ih ne ostavljaš ovde da se pare?
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 94
Datum upisa : 21.04.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Zimovka (pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka (pyrrhula pyrrhula)   Zimovka (pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimePon Maj 03, 2010 6:58 pm

Vlado.

Ovo je zajednicka volijera i tu se privikavaju jedni na druge. Ja ih posmatram i gledam kako reaguju muzjaci i zenke, ko se sa kim najvise kapira, koja zenka pored kog muzjaka zanoci i spava a onda one sto su najpovezaniji odvajam u posebne bokseve i tu se pare. Riskantno je parenje u volijerima zbog toga sto moze da dodje do borbe za gnezda i samim tim do razbijanja jaja. Ja im doduse u volijeri stavim uvek veci broj gnezda ali uvek dodje do borbe, jer je uvek bas to gnezdo sto je izabrao drugi par, najbolje.
Znas i sam da sam pravio malo vecu pauzu i sada krecem iz pocetka ali mi se to ranije pokazalo kao pravilo.
Jedan par mi je u ovoj volijeri sneo jaja ali su nazalost bila prazna. Posebni boksevi za parenje su i zbog toga bolji, sto je onda par okrenut sam sebi i ne smetaju im drugi parovi.
Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish




Broj poruka : 103
Datum upisa : 25.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Niš, Beograd

Zimovka (pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka (pyrrhula pyrrhula)   Zimovka (pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimePon Maj 03, 2010 8:12 pm

Dobro kad odvojiš ptice po boksovima ovde možeš da ostaviš najbolji par ili ovo posle koristiš za mlade?
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 94
Datum upisa : 21.04.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Zimovka (pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka (pyrrhula pyrrhula)   Zimovka (pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimePon Maj 03, 2010 8:24 pm

Parovi se svi odvajaju po boksevima za parenje. Mladi posle izvodjenja idu u malo vecu letilicu a kada ona postane pretesna, onda se prebacuju u volijeru.
Tako je bar bilo ranije. Kako je krenulo ove godine traljavo, i ne samo kod mene vec se svi zale, tesko da ce biti tako Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Zimovka (pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka (pyrrhula pyrrhula)   Zimovka (pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimeUto Maj 04, 2010 12:51 pm

Prelepe zimovke gazda Rale.......i ja sam ih drzao ranije.
Mene je uvek odusevljavalo to sto kod njih i zenka peva , naravno pored lepote i lepe i zanimljive pesme.. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zimovka (pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka (pyrrhula pyrrhula)   Zimovka (pyrrhula pyrrhula) Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zimovka (pyrrhula pyrrhula)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Upoznavanje
» Dalmatinska zimovka

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Ptice :: Ptice Faune Evrope-
Skoči na: