Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvečen uzgajivaćima ptica i ostalih životinja...
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Srpski visokoletači

Ići dole 
+9
Dudo
banijac
SINISA_srb34.21
salinger
Dejan
marconi
Sasha
Nebojsasbc
vuksa
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Sasha
Admin
Sasha


Broj poruka : 456
Datum upisa : 16.11.2009
Godina : 32
Lokacija : Srbija Vranje

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimeČet Maj 13, 2010 11:54 pm

izvini da te pitam ako moze ... jel ima mozda u njega malo krvi nislije???inace super golub pravi dasa...
Nazad na vrh Ići dole
https://svetptica.forumsr.net/forum.htm
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 94
Datum upisa : 21.04.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimePet Maj 14, 2010 12:02 am

Ha,ha,ha. Smile
Izvini Sasha. ne smejem se tebi.
Upravo i ja to pomislih.
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimePet Maj 14, 2010 12:03 am

Nema Sale,to je poreklo beogradskih golubova..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sasha
Admin
Sasha


Broj poruka : 456
Datum upisa : 16.11.2009
Godina : 32
Lokacija : Srbija Vranje

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimePet Maj 14, 2010 12:03 am

nema veze bitno je da razresimo misteriju pa ako sam u krivo nek me isprave
Nazad na vrh Ići dole
https://svetptica.forumsr.net/forum.htm
Sasha
Admin
Sasha


Broj poruka : 456
Datum upisa : 16.11.2009
Godina : 32
Lokacija : Srbija Vranje

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimePet Maj 14, 2010 12:04 am

axa mada meni dosta sumnjiv zbog velikih ocnih krugova... ali ti cim kazes nema onda nek bude tako el capetano.....
Nazad na vrh Ići dole
https://svetptica.forumsr.net/forum.htm
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimePet Maj 14, 2010 12:06 am

Ma nije nista strasno,jes da ima siljku cubu kao niski ali ima i konoplja oko....crno kao gar.... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
toma_vranjanac




Broj poruka : 74
Datum upisa : 16.04.2010
Godina : 54
Lokacija : Jagodina-Velika Plana-CH

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimeNed Maj 30, 2010 10:15 pm

Srpski visokoletači - Page 5 Dscn2508o.th

Uploaded with ImageShack.us


Od prilike ovakvo nesto imamo u Dijaspori -CH inace od mog najboljeg druga
Nazad na vrh Ići dole
toma_vranjanac




Broj poruka : 74
Datum upisa : 16.04.2010
Godina : 54
Lokacija : Jagodina-Velika Plana-CH

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimeNed Maj 30, 2010 10:19 pm

Srpski visokoletači - Page 5 Dscn2509j.th

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
Sasha
Admin
Sasha


Broj poruka : 456
Datum upisa : 16.11.2009
Godina : 32
Lokacija : Srbija Vranje

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimeNed Maj 30, 2010 10:46 pm

hmmm hmmm sta reci osim da su dobri , ne mogu otvorim slike bas okj zeza me adsl ali spored ovih malih reko bi samo da im cuba treba da bude vise usadjena ...... dacu konacni odgovor od sutra posle 12 uvece mocicu da vidim slike celosno...
Nazad na vrh Ići dole
https://svetptica.forumsr.net/forum.htm
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 94
Datum upisa : 21.04.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimeNed Maj 30, 2010 11:10 pm

Sasha.
Golubovi su fantasticni. Ovo su Srpski visokoletaci a kod njih cuba nije bitna nego let. Inace kod Srpskih visokoletaca su dozvoljene sve vrste cube a inace kod dva predhodna goluba cube su u standardu.
Tomo, vec sam ti dao komentar za ove golubove. Mnoooogo su dobri.
Pozdrav svima cheers
Marconi, zemljace sta je s` tobom? Nema te nesto scratch
Nazad na vrh Ići dole
Sasha
Admin
Sasha


Broj poruka : 456
Datum upisa : 16.11.2009
Godina : 32
Lokacija : Srbija Vranje

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimeNed Maj 30, 2010 11:11 pm

ja kazem moje misljenje ti tvoje svako ima razlicito i plus sam napomenuo da sam slike video u malom formatu......
Nazad na vrh Ići dole
https://svetptica.forumsr.net/forum.htm
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 94
Datum upisa : 21.04.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimeNed Maj 30, 2010 11:27 pm

Ovo nije moje misljenje vec prepricani opis cube kod goluba Srpski visokoletac i njegov standard koji je zvanicno objavljen i neznam, sto se Sasha ljutis.
Valjda si ukapirao da nisam covek koji pametuje samo zelim da vama, mladjima a i ostalim clanovima foruma prenesem ono sto znam a ono sto neznam procitam pa napisem, kao sto je i ovde bio slucaj.
Golubove SVL sam inace drzao 10-ak godina pa sam malo upoznat sa tom temom.
I gde ti je pozdrav Sasha na kraju poruke. Ja na kraju svake poruke, kada odgovaram nekome, uputim i pozdrav jer to smatram da je osnovni red.
Veliki pozdrav, prijatelju moj mladi cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sasha
Admin
Sasha


Broj poruka : 456
Datum upisa : 16.11.2009
Godina : 32
Lokacija : Srbija Vranje

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimeNed Maj 30, 2010 11:37 pm

ma kakva ljutnja ne ljutim se nikad nego samo kazem kako se meni svidja znas svoj komentar, nemoj me pogresno shvatiti rale ne kazem ja da ti pametujes, nikad necu nit da kazem samo sam reko i sto sam slusao od nekih starijih golubara i sto sam gledao standarde cubice su malo vece no sto su ovde plus toga napomenuo sam da sam slike video u extra malom formatu pa tako da ne mogu kazem konacni komentar... xmmm nema ljutnje rale tu smo da se druzimo razmenjujemo misljenja znanja i golubarimo.... a ne da se svadjamo .. pozdrav svima a posebno tebi rale ..
Nazad na vrh Ići dole
https://svetptica.forumsr.net/forum.htm
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 94
Datum upisa : 21.04.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimeNed Maj 30, 2010 11:52 pm

Sasha.
Ja kada sam drzao Srpske visokoletace bilo je normalno da cuba bude sira i da bude pravilno postavljena i tu su u pravu ti stariji golubari koji su ti to rekli. SVL sam drzao i prestao da ih drzim bas iz tog razloga sto su SVL poceli da ukrstaju sa svim i svacim a sve u cilju da im golubovi sto duze lete, pa se pravi SVL bas iz tog razloga i izgubio.
Moji pravi Srpski visokoletaci su leteli u proseku 9-10 sati, po neki malo preko 10 a danas ovi ukrsteni lete 14 sati, ali su zato izgubili na lepoti. Nekako su zmijoliki a cube su sacuvaj boze. A komentar za ove sto je postavio Toma stoji da su dobri i pravi predstavnici rase. Posto malo ima danas takvih, ja sam presao na Niske belorepe i Niske visokoletace.
Jos jednom, veliki pozdrav prijatelju moj.
Ujedno i veliki pozdrav svim forumasima cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sasha
Admin
Sasha


Broj poruka : 456
Datum upisa : 16.11.2009
Godina : 32
Lokacija : Srbija Vranje

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimeNed Maj 30, 2010 11:56 pm

svl je rasa golubova koja je nekad bila najbolji predstavnik visokoletaca i u lepotu i u letu a sad kako su poceli da ukrstaju sa tiplerima otisli su u negativnu nulu pa se ne moze nadje i dobar kvalitet , gde i da odem i da lutam nigde nisam video 2 ista goluba u jednom golubarnjaku . cast izuzetcima .. ali nema veze pokvalirli smo rasu sad nema nazad a i tesko ko oce da popravi kvalitet izlozbeni sveko oce da mu lete ko masine po 15 h epa nema batice.. pozdrav


Poslednji izmenio Sasha dana Sre Jun 02, 2010 12:10 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://svetptica.forumsr.net/forum.htm
toma_vranjanac




Broj poruka : 74
Datum upisa : 16.04.2010
Godina : 54
Lokacija : Jagodina-Velika Plana-CH

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: golubovi od mog druga inace je rodom iz Novog sela kod Velike plane   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 9:55 am

Nazad na vrh Ići dole
toma_vranjanac




Broj poruka : 74
Datum upisa : 16.04.2010
Godina : 54
Lokacija : Jagodina-Velika Plana-CH

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 10:06 am

Srpski visokoletači - Page 5 Dscn2502w.th

Uploaded with ImageShack.us

Srpski visokoletači - Page 5 Dscn2505x.th

Uploaded with ImageShack.us

[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img99/7366/dscn2506w.th.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img408/3181/dscn2510.th.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us


Srpski visokoletači - Page 5 Dscn2513z.th

Uploaded with ImageShack.us

Inace golubovi u mom golubarniku poticu od Igora a kad pzelim da nesto probam da uparim on je uvek tu da pomogne sve je redje da imas takvog druga veliki pozdrav iz hladne i kisovite CH
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 12:45 pm

IMAM NAJBOLJI GOLUBI..........
ha,ha,ha......naravno da se salim..
Rale,neznam gde teram,pravo da ti kazem,zato me i nema zvanicno.Na brzinu protrcim po netu i to je to ali pratim desavanja.Bilo bi lepo da se okupe ljudi koji se bore za izvornog Srpskog visokoletaca,da se omasovimo i da ne dozvolimo da on izumre.
Tomo,ptice su ti prelepe...da ih soko skida,to jeste,ali to je svuda tako.Ja sam pre neki dan radio trening i nisam mogao da verujem kada sam video da se ORAO MISAR obrusava na goluba.Zamalo da ga uhvati.To se nije desavalo,ali eto i toga ima.Zato nema odustajanja.... Very Happy
Rale,za one tvoje koje ces uzeti da gajis,ja sam ti rekao i uzivo komentar za njih kada sam bio kod tebe.
DARCIN i onaj MAVIJA su MRAK ptice..... Very Happy Very Happy Very Happy
Sta da ti pricam kad sve znas...
pozzzz.... cheers
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 94
Datum upisa : 21.04.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 3:00 pm

Tomo, svaka cast, golubovi su prelepi, pravi predstavnici rase. Takvih je veoma malo. Moj komentar o njima vec imas.
Marconi, zemljace pa de si bre ti? Ajde cujemo se i nadam se da se uskoro vidimo, pa cemo uz ladno cicino da razgovaramo. daj pivo
Veliki pozdrav svim golubarima lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
toma_vranjanac




Broj poruka : 74
Datum upisa : 16.04.2010
Godina : 54
Lokacija : Jagodina-Velika Plana-CH

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 3:39 pm

Veliki pozdrav drugari



Pravo prijateljstvo cenim i postujem kao svoje najrodjenije ne volim da se hvalim i da pricam prazne price.Vas licno ne poznajem ali sa vasim komentarima i kulturnim razmisljanjima sam protumacio da ste ljudine.Pa se nadam da necete me razocarati puno srece ui dobrog druzenja i naravno dobrog leta vam zelim Toma_Vranjanac. daj pivo
Nazad na vrh Ići dole
toma_vranjanac




Broj poruka : 74
Datum upisa : 16.04.2010
Godina : 54
Lokacija : Jagodina-Velika Plana-CH

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 6:23 pm

[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img153/673/dscn2413.th.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us


Srpski visokoletači - Page 5 Dscn2415.th

Uploaded with ImageShack.us

Srpski visokoletači - Page 5 Dscn2418v.th

Uploaded with ImageShack.us


Srpski visokoletači - Page 5 Dscn2426e.th

Uploaded with ImageShack.us


Srpski visokoletači - Page 5 Dscn2428g.th

Uploaded with ImageShack.us


Srpski visokoletači - Page 5 Dscn2432f.th

Uploaded with ImageShack.us



Ovo su moji parovi u priplodu
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 11:53 pm

kao sto rekoh,lepe ptice...... Very Happy
Zasluzio si da ti Rale i ja izedemo neko prasence.... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 94
Datum upisa : 21.04.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimeSre Jun 02, 2010 12:11 am

Vaistinu zemco Smile
Svaka ti rec zlata vredi.
Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sasha
Admin
Sasha


Broj poruka : 456
Datum upisa : 16.11.2009
Godina : 32
Lokacija : Srbija Vranje

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimeSre Jun 02, 2010 12:16 am

Dobri golubovi nema sta, p.s evo sad imam dovoljan limit i pogledao sam slike predhodne koje sam sa tobom rale vodio polemiku , jes da oni imaju predobru gradjenu formu mislim na stas drzanje , boja glava , oci ali ipak ponavljam da je pozeljno da im cube budu il spicaste kao kod nislijskih golubova il da budu samo jedan deo na sredini ili da budu duz cele glave , kod drugog goluba cuba je okj spicasta a kod prvog me malo buni zato sto je iskrivljena na strani i ide od vise na jednu stranu... mada opet kao sto rece rale to nije bitno bitan je let .. pozzz do sve prave golubare....
Nazad na vrh Ići dole
https://svetptica.forumsr.net/forum.htm
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitimeČet Jun 03, 2010 10:32 pm

Pa dobro...donekle ste u pravu da je bitan let kod SVL-a.Ipak da bi odrzali standard i pravu rasu , itekako je bitan i exterijer golubova.
Ljudi koji su zeljni pobede i pehara ne gledaju izgled,samo let.Pravi odgajivaci i pravi zaljubljenici u ovu rasu itekako obracaju paznju na exterijer golubova.Mnogo je lepo kada Vam neko pohvali pticu kako je lepa i tzv.,,NAMESTENA" a uz to je i dobar letac,nego imati ,,SVRAKU" u golubarniku sa kljunom kao roda ,ocima crvenim kao da 5 dana nije spavala , i cubom koja se jedva vidi a uz to je i nakriva.
pozzzz......
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Srpski visokoletači - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Srpski visokoletači
Nazad na vrh 
Strana 5 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» STARI SRPSKI VISOKOLETACI JATO STARO OD 1983 GODINE
» Srpski visokoletac Sd
» Niski Visokoletac
» Niski belorepi visokoletac
» Budimpestanski visokoletaci (Pertli)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Golubovi :: Golubovi letači-
Skoči na: