Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvečen uzgajivaćima ptica i ostalih životinja...
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Pobegao papagaj!!

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
sandra




Broj poruka : 4
Datum upisa : 17.04.2010
Lokacija : Beograd

Pobegao papagaj!! Empty
PočaljiNaslov: Pobegao papagaj!!   Pobegao papagaj!! Icon_minitimeSub Jul 31, 2010 9:14 pm

Znam da nisam prva ni poslednja kojoj je pobegao papagaj, ali očajna sam, ne znam šta da radim!!!! Osoba koja je brinula o papagaju dok smo bili odsutni, ostavila je otvorena vrata i otvoren prozor, i eto.... Zvali smo ga, kavez je na prozoru... polepili smo obaveštenja, obavestili komšije... i sada jedino što mogu je da plačem i ne znam kako dalje... Kako?
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Pobegao papagaj!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pobegao papagaj!!   Pobegao papagaj!! Icon_minitimeNed Avg 01, 2010 12:20 am

Dzaba ti plakanje......plakanjem ga neces vratiti.To je svakodnevna pojava i sa time se moras pomiriti.Ako ga ne nadjes ne preostaje ti nista drugo nego da utehu nadjes u drugoj ptici.
Naravno,znam da ces reci da niko ne moze da zameni tvoga mezimca,ali je surova realnost takva,kakva je,i tu nema nazad.Samo napred.
pozzzz.... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
sandra




Broj poruka : 4
Datum upisa : 17.04.2010
Lokacija : Beograd

Pobegao papagaj!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pobegao papagaj!!   Pobegao papagaj!! Icon_minitimeNed Avg 01, 2010 12:24 pm

Hvala... Jao, jao, jaooooooo..... kad bi ovo bio samo ružan san!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sasha
Admin
Sasha


Broj poruka : 456
Datum upisa : 16.11.2009
Godina : 32
Lokacija : Srbija Vranje

Pobegao papagaj!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pobegao papagaj!!   Pobegao papagaj!! Icon_minitimePon Avg 02, 2010 1:13 am

Dobro vece , bas mi je zao sto ti je pobegao papagaj ali ipak mislim da si premalo rekla za informacije nisi opisala papagaja ( vrsta , boja , ime na koje se odaziva) nisi navela mesto prebivalista mozda bi neko iz tvoje okoline procitao ovo i nekom dobrom srecom pomogne ... Zelim da ti se sto pre vrati
Nazad na vrh Ići dole
https://svetptica.forumsr.net/forum.htm
sandra




Broj poruka : 4
Datum upisa : 17.04.2010
Lokacija : Beograd

Pobegao papagaj!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pobegao papagaj!!   Pobegao papagaj!! Icon_minitimePon Avg 02, 2010 2:07 am

Sasha ::
Dobro vece , bas mi je zao sto ti je pobegao papagaj ali ipak mislim da si premalo rekla za informacije nisi opisala papagaja ( vrsta , boja , ime na koje se odaziva) nisi navela mesto prebivalista mozda bi neko iz tvoje okoline procitao ovo i nekom dobrom srecom pomogne ... Zelim da ti se sto pre vrati

Da, u pravu si... Papagaj je nimfa, zove se Zoki, star je manje od godinu dana a kod nas je bio oko 4 meseca, tako da se praktično i ne odaziva na ime... još nije pripitomljen, tek je počeo da se oslobadja, sad skoro sam prvi put uspela da ga pomazim po glavici... Sive boje, izgleda kao golupčić sa žutom glavom i narandžastim obrazima, u Beogradu je, na Paliluli, izmedju Hale Pionir i Tašmajdana. Odlično imitira alarm i neke zvizduke, pa ako čujete alarm sa drveta....
Ne postoji veća sreća nego kad bi se vratio. Uopšte ne smem da mislim kako mu je sad napolju, gde je, šta radi i kako se oseća... i da li je živ..
Hvala na podršci, mnogo mi znači... stvarno mi je teško, puca mi srce... pa sve čitam šta rade ljudi u takvim situacijama... Razmišljam da uzmem još jednog papagaja, i to što pre, jer me trenutno smiruje samo razmišljanje u tom pravcu, da ne bih poludela od tuge... A onda me grize savest, mada mu ne tražim zamenu, jer naravno da zamene nema...
Zoki je odleteo juče, 31.7.2010. oko jedan sat posle podne. Znam da može dugo da izdrži bez hrane i vode, jer kad smo ga uzeli nije jeo 7 dana a vodu nije pio oko 4 dana. Mada, padala je kiša, ima vodice, jadničak...
Jao, jao jaooooooooooooooooooooooooooooooo
Nazad na vrh Ići dole
sale1977v

sale1977v


Broj poruka : 50
Datum upisa : 18.11.2009
Godina : 46
Lokacija : nis -srbija

Pobegao papagaj!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pobegao papagaj!!   Pobegao papagaj!! Icon_minitimePon Avg 02, 2010 1:07 pm

Sandra prezivece on to su izdrzljivi papagaji e sad probaj da ostavis kavez napolju miozda je tu negde u blizini pokusaj sa dozivanjem i zvizducima ako prepoznaje a ako nebude tako evo pozivam odgajivace papagaja da poklone jedan Sandri jer joj koliko vidim puno nedostaje ljubimac.
Nazad na vrh Ići dole
sandra




Broj poruka : 4
Datum upisa : 17.04.2010
Lokacija : Beograd

Pobegao papagaj!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pobegao papagaj!!   Pobegao papagaj!! Icon_minitimePon Avg 02, 2010 3:51 pm

sale1977v ::
Sandra prezivece on to su izdrzljivi papagaji e sad probaj da ostavis kavez napolju miozda je tu negde u blizini pokusaj sa dozivanjem i zvizducima ako prepoznaje a ako nebude tako evo pozivam odgajivace papagaja da poklone jedan Sandri jer joj koliko vidim puno nedostaje ljubimac.

Kavez je na prozoru danju i noću, ali šetala sam sa kavezom i po okolini, naravno uz sve zvižukanje (imam snimljene njegove zvižduke a na to znam da reaguje kad mu pustim)... Ni traga ni glasa od njega. Da je tu negde, da je čuo, sigurna sam da bi se javio.. Znači, ili mu se nešto loše desilo, ili je kod nekog uleteo... Ili je odregovao, a ja nisam čula... Užas... Dozivam ga i noću, kad se bolje čuje, čisto da zna gde mu je kuća... Samo kad bih znala da ipak može opstati napolju...

Kupili smo, evo pre sat vremena, malog aleksandra, tako da sad imam ljubimca... Ali, ja bi i Zokija!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pobegao papagaj!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pobegao papagaj!!   Pobegao papagaj!! Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pobegao papagaj!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» fiser papagaj pomoc
» PEVAJUĆI PAPAGAJ (Psephotus Heamatonus)
» Katarina Papagaj (Bolborhynehus Lioneola)
» sajt o papagajima zlatni papagaj
» Crvenoceli papagaj kozica (Cyanoramphus Novaezelandiae)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: