Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvečen uzgajivaćima ptica i ostalih životinja...
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 inkubatori

Ići dole 
+16
alekMK
medja
laci
Mica100
krsma
boban
davor1
dragan-arandjelovac
Mirso
banijac
Sasha
marconi
sale1977v
Dejan
jecham
aleksandar
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimeUto Jun 22, 2010 7:11 pm

Zdravo Mica100.... Very Happy
Vidim da si i na onaj drugi forum ulogovan i tamo ima pregrst podataka vezanih za samogradnju inkubatora tako da ne bih mnogo da duzim.Najkrace mozes da koristis sijalice kao grejace(mada je meni to zastarela tehnologija)i odavno prevazidjena a mozes da koristis grejace od cekas zice.
Po meni...... Very Happy mozes da se obratis Stankovicu u Leskovac koji pravi inkubatore i prodaje elektronske termostate i grejace.Obrazlozi mu svoj problem i sigurno ce ti pomoci.
tel.063/813-48-09
pozzzz......
Nazad na vrh Ići dole
Mica100




Broj poruka : 4
Datum upisa : 22.06.2010

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimeUto Jun 22, 2010 9:03 pm

marconi ::
Zdravo Mica100.... Very Happy
Vidim da si i na onaj drugi forum ulogovan i tamo ima pregrst podataka vezanih za samogradnju inkubatora tako da ne bih mnogo da duzim.Najkrace mozes da koristis sijalice kao grejace(mada je meni to zastarela tehnologija)i odavno prevazidjena a mozes da koristis grejace od cekas zice.
Po meni...... Very Happy mozes da se obratis Stankovicu u Leskovac koji pravi inkubatore i prodaje elektronske termostate i grejace.Obrazlozi mu svoj problem i sigurno ce ti pomoci.
tel.063/813-48-09
pozzzz......

Hvala na pomoci,Smile
Nazad na vrh Ići dole
Mica100




Broj poruka : 4
Datum upisa : 22.06.2010

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimeUto Jun 22, 2010 9:20 pm

Mica100 ::
marconi ::
Zdravo Mica100.... Very Happy
Vidim da si i na onaj drugi forum ulogovan i tamo ima pregrst podataka vezanih za samogradnju inkubatora tako da ne bih mnogo da duzim.Najkrace mozes da koristis sijalice kao grejace(mada je meni to zastarela tehnologija)i odavno prevazidjena a mozes da koristis grejace od cekas zice.
Po meni...... Very Happy mozes da se obratis Stankovicu u Leskovac koji pravi inkubatore i prodaje elektronske termostate i grejace.Obrazlozi mu svoj problem i sigurno ce ti pomoci.
tel.063/813-48-09
pozzzz......

Hvala na pomoci,Smile

Samo jos jedno pitanje da li su provereni ti termostati
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimeSre Jun 23, 2010 1:18 am

Ja imam kompletan Stankovicev inkubator koji mi sljaka , ja mislim punih 5 god.Za sada je sve ok. i sa termostatom i sa grejacem..... Very Happy jedino da nisi neki maler pa da kod tebe nece da radi,sta znam da ti kazem.imas i digitalne termostate u ZOV oglasima,mislim da se zovu ,,cepelin",nisam siguran,mozes i njega da ugradis.Vidi sta ti odgovara najvise,pa se za to i odluci.
Ja sam ti samo dao predlog sto ne znaci da treba i da ga usvojis... Very Happy Very Happy Very Happy
pozzz...
Nazad na vrh Ići dole
laci

laci


Broj poruka : 27
Datum upisa : 16.02.2010
Godina : 50
Lokacija : Titel

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimeUto Jun 29, 2010 9:58 pm

inkubatori - Page 4 Img1691z

Uploaded with ImageShack.us

inkubatori - Page 4 Img1694z

Uploaded with ImageShack.us

inkubatori - Page 4 Img1692wf

Uploaded with ImageShack.us

inkubatori - Page 4 Img1883k

Uploaded with ImageShack.us

inkubatori - Page 4 Img1884v

Uploaded with ImageShack.us

inace sam inkubator sam pravio nalegao sam prepelica kalifornijskih virdzinijskih i kineskih i rodastih shaboa

Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimeUto Jun 29, 2010 11:58 pm

Ovo je PROFI varijanta HOME EDITION inkubatora.
Laci..... Very Happy Very Happy Very Happy
ja sam vec dao komentare za ovaj tvoj perfektan stvaralacki rad,trud i zalaganje.Ostaje mi samo da ti se zahvalim sto si i ovde kod nas postavio ovo tvoje REMEK DELO.
pozzzz..... cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
laci

laci


Broj poruka : 27
Datum upisa : 16.02.2010
Godina : 50
Lokacija : Titel

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimeSre Jun 30, 2010 10:32 pm

hvala
Nazad na vrh Ići dole
Sasha
Admin
Sasha


Broj poruka : 456
Datum upisa : 16.11.2009
Godina : 32
Lokacija : Srbija Vranje

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimeČet Jul 01, 2010 11:55 pm

no koment.....
Nazad na vrh Ići dole
https://svetptica.forumsr.net/forum.htm
banijac




Broj poruka : 50
Datum upisa : 21.02.2010
Godina : 50
Lokacija : glina

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimeNed Okt 17, 2010 11:33 am


evo da se pohvalim jučer sam dobio termostat za ink iz Srbije od gospodina Stankovića koji je više nego pošten, iako proizvodi inkubatore za prodaju i stim se isključivo bavi , poslo mi je kompletan nacrt za izradu inkubatora sa upustvima za upotrebu a uz grijač su stigli i komplet nosači za isti i čak klemice za spojit na termostat a termostat ima dvogodišnje jamstvon
Jednostavno nemam riječi pa sad nek sitne duše malo razmisle o čovjeku a ne ga pokušavati blatiti iako ga ne poznaju

Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimeNed Okt 17, 2010 9:53 pm

banijac ::

evo da se pohvalim jučer sam dobio termostat za ink iz Srbije od gospodina Stankovića koji je više nego pošten, iako proizvodi inkubatore za prodaju i stim se isključivo bavi , poslo mi je kompletan nacrt za izradu inkubatora sa upustvima za upotrebu a uz grijač su stigli i komplet nosači za isti i čak klemice za spojit na termostat a termostat ima dvogodišnje jamstvon
Jednostavno nemam riječi pa sad nek sitne duše malo razmisle o čovjeku a ne ga pokušavati blatiti iako ga ne poznaju


Drago mi je banijac da si zadovoljan sa termostatom od Stankovica a i sa saradnjom koju si ostvario sa njim.
pozzz.... cheers
Nazad na vrh Ići dole
medja

medja


Broj poruka : 27
Datum upisa : 28.04.2011
Godina : 61
Lokacija : Leskovac/Medja

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Moj inkubator   inkubatori - Page 4 Icon_minitimePet Maj 13, 2011 11:46 pm

[img]inkubatori - Page 4 20110513222641 [/img]

Mozak inkubatora.Reguliše temperaturu, vlagu i okretanje jaja. Ima i alarm.

[img]inkubatori - Page 4 Slika1325 [/img]

[img]inkubatori - Page 4 Slika1327 [/img]

[img]inkubatori - Page 4 Slika1329w [/img]

Četiri dana kako su ubačena u inkubatoru. Ima jaja od fazana: zlatnih, srebrnih, platinastih i kraljevskih a ima i od jarebica kamenjarki. Inkubator je poluprazan. Kapacitet mu je oko 500 fazanskih jaja ili 300 kokošijih.

[img]inkubatori - Page 4 Slika1326 [/img]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.masinovodje.com/
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimeSub Maj 14, 2011 11:02 am

Aaaaa,pa lepooo,nema sta.Ja bih da postavim par pitanjca ako nije problem.... Very Happy

1.Jel si ti pravio inkubator?
2.Kako odvajas mlade fazancice da znas koji su koji,posto vidim da nisi obelezio jaja?
3.Zanima me sistem kako okreces jaja,pravo da ti kazem,malo mi je nejasna ova zadnja slika?
Pozzz..... cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
medja

medja


Broj poruka : 27
Datum upisa : 28.04.2011
Godina : 61
Lokacija : Leskovac/Medja

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimeSub Maj 14, 2011 6:00 pm

Inkubator je pravljen, ali ga nisam ja pravio. Pravio ga Ceka iz Donje Vrežine kod Niša, ili ti "Novaelektronika".
Potpuno je automatski. Samo se podesi željena temperatura, vlaga i brzina okretanja jaja, sipa se voda u posudi koja se nalazi ispod jaja i to je to. Ostaje samo da se povremeno doliva voda i provetrava povremeno.
Jaja se okreću tako što se pokreće rešetkasta podloga na kojoj stoje jaja. Jaja su odvojena šipkama tako da ne mogu da se kreću zajedno sa podlogom već se samo okreću.

Jaja su obeležena samo se to ne vidi na slici. Obeležavam ih samo da bih znao koja su se izvela a ne da bih odvajao fazančiće. Svi rastu zajedno a kad odrastu onda se odvajaju.

Na poslednjoj slici se vide poređane šipke između jaja, ali nisu sve stavljene pošto nisam imao dovoljno jaja. Naravno, šipke se mogu staviti ređe ili gustije u zavisnosti od veličine jaja. Onaj kablić što visi iznad jaja je sonda koja meri temperaturu i vlagu. Inače je slikano mobilnim telefonom preko stakla na inkubatoru.Važno je još istaći da je ovakav tip inkubatora idealan za jaja od goske kao i pačija jaja.

Toliko za sada , ako vas još nešto zanima, tu sam.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.masinovodje.com/
alekMK




Broj poruka : 27
Datum upisa : 02.12.2010
Lokacija : Skoplje

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimePon Jun 13, 2011 1:45 am

medja,

Interesuje me jer sam cuo da kod t.z. automatskih inkubatora,(temperatura, vlaga i okretanje) moze se dopunivati jaja sve dok inkubator radi. Kako imas jaja za nasad tako ih ubacujes.Pilice vadis kako koje se izvede.
Dali je to tako?
Jos marta meseca, s prijateljem smo narucili izradu 2 inkubatora kod Stankovica, ali nije ispalo nista, jer nismo stigli na red.
O.K. Ne krivim coveka, znam da ima pune ruke posla.
Medja, moze li se naruciti izradu inkubatora kao tvoj?
Ja sam ove, kao i unazad godine, koristio kvacke, ali ovih dana od 5, ustala je jedna, pa jos dve i ... naravno PANIKA affraid

Na net- sam nasao da Italijanska firma sa sajta www.incubatricivictoria.com prodaje svoje inkubatore i u Srbiji i Bosni, pa ima li neko informaciju gde se mogu kupiti u Srbiji?Ima li ko informaciju Question
Izbor im je stvarno VELIK
Nazad na vrh Ići dole
medja

medja


Broj poruka : 27
Datum upisa : 28.04.2011
Godina : 61
Lokacija : Leskovac/Medja

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimePon Jun 13, 2011 4:44 pm

Mogu se dopunjavati, nije problem. Ali tokom inkubiranja nije uvek ista vlaga u inkubatoru. U posledjim danima pred izvodjenjem treba povecati vlaznost, sto moze da predstavlja problem za jaja koja su tek ubacena. Ja to inace radim da bih ubacivao sveza jaja ali nastojim da sakupim dovoljan broj jaja da se ne bih maltretirao sa par pileta. Najbolja jaja za inkubiranje su starosti od 2-4 dana.
Covek od koga sam kupio ovaj inkubator kaze da mu se ne isplati da ih pravi ali mogu da ga pitam ponovo ukoliko si zainteresovan.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.masinovodje.com/
medja

medja


Broj poruka : 27
Datum upisa : 28.04.2011
Godina : 61
Lokacija : Leskovac/Medja

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimePon Jun 27, 2011 9:52 am

alekMK ::
medja,

Jos marta meseca, s prijateljem smo narucili izradu 2 inkubatora kod Stankovica, ali nije ispalo nista, jer nismo stigli na red.
O.K. Ne krivim coveka, znam da ima pune ruke posla.
Medja, moze li se naruciti izradu inkubatora kao tvoj?

Razgovarao sam sa čovekom od koga sam kupio inkubator. Ima jedan napravljen inkubator, istog tipa kao što je moj samo manji. Za 150 kokošijih jaja. Cena mu je 300E. A izgleda ovako:


[img]inkubatori - Page 4 Img3462s [/img]
[img]inkubatori - Page 4 Img3463ts [/img]
[img]inkubatori - Page 4 Img3464a [/img]
[img]inkubatori - Page 4 Img3465g [/img]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.masinovodje.com/
Sale_




Broj poruka : 1
Datum upisa : 23.07.2011

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimeSub Jul 23, 2011 7:27 pm

medja ::
Inkubator je pravljen, ali ga nisam ja pravio. Pravio ga Ceka iz Donje Vrežine kod Niša, ili ti "Novaelektronika".
Potpuno je automatski. Samo se podesi željena temperatura, vlaga i brzina okretanja jaja, sipa se voda u posudi koja se nalazi ispod jaja i to je to. Ostaje samo da se povremeno doliva voda i provetrava povremeno.
Jaja se okreću tako što se pokreće rešetkasta podloga na kojoj stoje jaja. Jaja su odvojena šipkama tako da ne mogu da se kreću zajedno sa podlogom već se samo okreću.

Jaja su obeležena samo se to ne vidi na slici. Obeležavam ih samo da bih znao koja su se izvela a ne da bih odvajao fazančiće. Svi rastu zajedno a kad odrastu onda se odvajaju.

Na poslednjoj slici se vide poređane šipke između jaja, ali nisu sve stavljene pošto nisam imao dovoljno jaja. Naravno, šipke se mogu staviti ređe ili gustije u zavisnosti od veličine jaja. Onaj kablić što visi iznad jaja je sonda koja meri temperaturu i vlagu. Inače je slikano mobilnim telefonom preko stakla na inkubatoru.Važno je još istaći da je ovakav tip inkubatora idealan za jaja od goske kao i pačija jaja.

Toliko za sada , ako vas još nešto zanima, tu sam.
Mozes li mi poslati broj telefona,adresu Ceke iz donje Vrezine..?interesuje me da kupim jedan..
Nazad na vrh Ići dole
medja

medja


Broj poruka : 27
Datum upisa : 28.04.2011
Godina : 61
Lokacija : Leskovac/Medja

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimeSub Jul 23, 2011 7:55 pm

Poslao sam to broj telefona na pp.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.masinovodje.com/
PredragNiš




Broj poruka : 3
Datum upisa : 27.10.2011
Lokacija : Niš

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimeČet Okt 27, 2011 10:53 pm

Sasha ::
brate covek ko sto je stankovic retko se radja zato sto je covek posten mada svi ga mrze a zasta pojma nemam zasto ..ja kad sam prvii put bio kod njega on me je cak dosao i po mene na buss stanici odveo me kuci pogledali malo inkubatore sto izradjuje sto manjih sto vecis prokomentarisali njegovog cane corso-a kera koji je pravi lepotan ( ko je bio kod njega zna) i na kraju opet me vratio na buss stanici .. evo ovom prilikom ga pozdravljam....
Slažem se sa tobom saša,ne znam ko ga to i zašto mrzi,verovatno iz ljubomore.Prošle godine sam kupio od njega inkubator,automatski kapaciteta 100 kokošijih jaja ili 240 prepeličjih,izveo sam 3 legla u njemu i prezadovoljan sam.A i čovek je ok,kulturan,normalan,čak šalje robu autobusom ako kupac ne može da dođe do njega.
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan79




Broj poruka : 2
Datum upisa : 12.02.2012

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimeNed Feb 12, 2012 1:06 am

Imam Stankovicev dvoslojni automatski inkubator kapaciteta 100 jaja. Danas sam zavrsio sa prvom turom i mogu reci da nisam ni malo zadovoljan. Imao sam velik procenat zamora u jajetu. Kada sam otvorio jaja, pilici su bili skroz formirani ali su zamrli. Temperaturu sam drzao tokom celog inkubiranja na 37,8 , vlagu prvih 18 dana na 60% i onda sam dodao drugu posudu i podigao vlagu na 75%. Jaja sam prskao zadnjih 5 dana inkubiranja rastvorom jabukovog sirceta i vode 3-4 puta na dan.
Trebao bi mi savet gde sam pogresio.

inkubatori - Page 4 Picture010
Nazad na vrh Ići dole
alekMK




Broj poruka : 27
Datum upisa : 02.12.2010
Lokacija : Skoplje

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimePon Feb 20, 2012 12:13 am

Srdjane,
Inkubator e O.K.
Nemoj da odmah posle prvog pokusaja da zakljucujes, Rolling Eyes jer ...:
Procenat izleglih pilica nezavisi SAMO od inkubatora. Wink
Ja imam isti al, dvoslojan. Uz konsultaciju s marconijom i medjom, uspeo sam da ga nastelujem, malo prepravim i dovedem ga do jedan nivo do idealnog.
Naime,
- hteo sam da imam sto manje posla oko njega
- da vedem sve moguce pilice
- da ubacujem jaja kad god imam ili saberem(sto je veoma vazno po meni jer ako su idealna starost jaja 2-7 dana, nemogu skupiti toliko za to vreme)

PRVO uradi sledece:
temperatura tokom cele inkubacije "drzi" na 37,8 -37,9, ali neskodi da bude i 38 C.
vlaznost u inkubatoru podesi pomocu dve rupice s leve strane(jednu potpuno zatvori trakom, a drugu trakom zatvori do pola). Testiraj sam koja velicina otvora odgovara procenat vlage. OBAVEZNO s desne strane gde je ventilaciski otvor(plasticni) otvori oko 3-4 mm. ZNACI pomocu rupica i taj vent. otvor steluj vlaznost na UVEK iznad 60%. Dobro je da bude 62 - 66%.
Ostavi TAJ procenat tokom cele inkubacije - NE BRINI!!.
Posuda s vodom (ja koristim samo jednu) stavljam u desnu stranu, ne ispod ili prema grejacu. INKUBATOR jer je automatski otvaraj ga sto manje. JEDINO I SAMO JEDINO kada treba dopuniti vodu(a to vidis kroz staklo.

Najkasnije 24 -najbolje 48 sati pre vedenja pilica, spusti jaja na onaj okvir s mrezom.
Ako imas jaja koje vedes u isti dan, mozes povecati vlagu do oko 70%, 2-3 dana pre vedenja.
ZNACI Prvi uslov sam ispunio. "zaboravim" na inkubator par dana i samo proveravam vodu.Recimo ja punim posudu na 4-5 , pa i vise dana.
E sad druga dva.
Sakupim za 7 do 10 dana, recimo 15 jaja prepelice,8 jarebice, 10 kokosjih. Ubacim na police(za to moras imati odgovarajuce police) i obelezim dan. Posle 7-10 dana ubacim sledecu i tako dok ispunim inkubator
I tako RADNJA RADI Posle 17, 21 ili 24 dana pilici izlaze iz prve ture, pa druge. Kako vadim pilice ubacujem nova jaja
PRIMETICES da ne iskljucujem okretanje. DA, radi non-stop tokom inkubacije.
Onaj ram na dnu sam preradio i je nizi od "fabrickog". Visok je oko 5 sm i police s jajima neometano se okrecu stalno
E sad, da resis problem da pilici ne idu prema grejacu fiksiraj istu plasticnu mrezu na donji prostor prema grejacu(kao pregradu) i ... mirno spavaj
Inkubator kad god imas priliku(prazan) dobro dezifikuj, ocisti prasinu, pogotovo na ventilator.

Ja sam postigao 90-95% od jaja koja su bila oplogjena.Ne konrolisem jaja posle nedelju-dve, jer i jaja prepelica i jarebica nemogu se osvetliti. Cak sam jedan put mislio da su kokosja jaja vec neplodna, kad iz njih izasli pilici. Umalo da ih bacim
Sve gorenavedeno nije reklama za Stankovica(licno ga i ne poznajem) nego ono sto je istina.

E sad da budem realan imam i manje i vece zamerke ili korekcije koje covek treba uraditi. Pa neko s foruma koji je u kontakt s njime da mu dobronamerno prenese.

Prvo! Da u samu izradu ubaci - podeli prostor grejaca od ostali s tom plasticnom mrezom da ne bi pilici prelazili u taj deo, jer se lako moze dogoditi da pile kao pile napravi problem, strujni udar i da se sve zapali u ode u P.M.
Drugo. Neznam dali sam izragjuje telo inkubatora od drveta, ali ....Ili da to bude puno drvo ili nek se prabaci na metalnu konstrukciju. Mislim da postoji i neki premaz koji stiti od vlage ili ono sto elektronicari koriste za stampane ploce(neki sprej koji nanosi tanak sloj plastike na st.plocu). Da se to premaze unutrasnji deo inkubatora drvo i iverica bila 99% zasticena godinama.
Naime ja sam posle par meseci prestao da vedem(pre mesec dana), jer mala greska u izolaciji termopan prozorcica, vlaga usla u iverici od vratnice i sva se naduvala. Zadnja tri dana inkubacije sam izvadio vratnicu i zatvorio stiroporom, pa open Srdjane79, sam imao preko 90% !!! Shocked Posto ima garanciju sada je vrata inkubatora kod Stankovica, a ja ostao s ovogodisnjim jajima u rukama NANA .

Mogu da ZAKLJUCIM da je elektronika i mehanika, No. 1, telo inkubatora se mora koregovati u aluminij ili sl. jer bi bio laksi za odrzavanje i za narednih 100 god. tezina se nebi uvecala.
Jos nesto, treba preci na izradu veceg kapaciteta.
Ruku na srce ja vec imam neki kapar king kod njega za jos jedan
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimeČet Feb 23, 2012 5:45 pm

Sve cestitke alek MK cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
alekMK




Broj poruka : 27
Datum upisa : 02.12.2010
Lokacija : Skoplje

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimeSre Mar 07, 2012 11:38 am

04.03 ubacio 90-tak jaja, 10-11. 03 ubacicu jos.
Temperatura 37,8-37,9 vlaznost 66-67%.
Kontrola dvaput dnevno, samo da proverim parametre
Nazad na vrh Ići dole
branko97KW




Broj poruka : 6
Datum upisa : 09.05.2013

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimePet Maj 10, 2013 11:41 am

Pozdrav kolege. Danas mi stize 220 jaja od preplica , jednom sam ih davno inkubirao , pa sam sve zaboravio. Imam Stankovicev jednoslojni inkubator sa rucnim okretanjem , koji je napravljen od iverice.
Koja treba temperatura i vlaga , temperatura mi je ostala kao za pilice 38,6C a vlagu sam nasao posudo koja je istih dimenzija kao Stankovic sto salje uz inkubator samo sto je jedna posuda , mislim da pokriva 60% poda , vode ima u njoj 1cm.
Nadam se da su parametri dobri , i nadam se dobrom valjenju.
Pozdrav , Branko.
Nazad na vrh Ići dole
alekMK




Broj poruka : 27
Datum upisa : 02.12.2010
Lokacija : Skoplje

inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitimePet Maj 10, 2013 1:06 pm

Nek ti je sa srecom Branko
temperaturu podesis jednom i moze slobodno da varira od 37,8 do 38,5. Vlagu podesis pomocu rupica s spoljne strane(dole levo) i plasticni ventilacioni otvor spolja(gore desno) Vlaga min.60% (65-70%). Par dana pre izvogjenje pilica mozes da povecas na max.75% ili da ih bar dva put dveno prskalicom ovlazis jaja. Ocekuj da pilice mogu izaci i dan ranije 16 dana) umesto 17-18 dana. Tada cesi postaviti ram s mrezom(nema potrebe da stoji do 15 dana. Ako mozes da nagjes prikladnu plasticnu posudu tacno ispod ventilatora, resices problem s prostorom ispod jaja(da bude slobodan. Ne zaboravi !!!! da preko plasticne posude postavis metalnu mrezu(otvor manje od 1 cm2) jer pilici znaju da lako upadnu u posudu s vodom i uginu.

Pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





inkubatori - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
inkubatori
Nazad na vrh 
Strana 4 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Opšte :: Inkubacija-
Skoči na: