Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvečen uzgajivaćima ptica i ostalih životinja...
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 inkubatori

Ići dole 
+16
alekMK
medja
laci
Mica100
krsma
boban
davor1
dragan-arandjelovac
Mirso
banijac
Sasha
marconi
sale1977v
Dejan
jecham
aleksandar
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 17, 2010 1:18 am

Sasha ::
jel nza neko gde nabaviti ove male pojilice ko sto ima na jednoj slici????
Sale , pa imas to po ovim prodavnicama sto prodaju plastiku..
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 17, 2010 1:20 am

dragan-arandjelovac ::
zvao sam za inkubator od 112 jaja automacki oni su kod beske-indjija
daje garanciju na grejac a mogu vam reci da se neka baba javila da je mnogo neljubazna
kaze imas upustvo pa citaj kako ide Shocked Shocked


lol! lol! lol! Ej,crni Dragance znaci baba te sredila za cas bounce bounce bounce Very Happy
pa tako ce i da proda neki inkubator.... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
dragan-arandjelovac

dragan-arandjelovac


Broj poruka : 34
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 44
Lokacija : Arandjelovac

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: inkubator   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 17, 2010 1:28 am

inkubatori - Page 3 1p6zrk
inkubatori - Page 3 2nu6gx0
ovo zadnje je automat za gasenje i paljenje svetla
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 17, 2010 1:35 am

Bravo Dragance..zasluzio si jedno jagodinsko ladnooo...
Nazad na vrh Ići dole
dragan-arandjelovac

dragan-arandjelovac


Broj poruka : 34
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 44
Lokacija : Arandjelovac

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: inkubator   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 17, 2010 1:46 am

druze nije mi tesko da ubacim slike samo ako vi to zelite
ovo ako nekom treba moze da se nabavi u svici jace su cene ali je kvalitetno
ja sam ti vise vinski nego pivski
Nazad na vrh Ići dole
davor1




Broj poruka : 8
Datum upisa : 20.03.2010

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeSub Mar 20, 2010 11:42 pm

Prijatelji treba mi Vasa pomoc,gde da nabavim tj.kupim precizan,pouzdan i dobar termostat i dali ELEKTRONSKI ili DIGITALNI?
Nazad na vrh Ići dole
Dejan
Admin
Dejan


Broj poruka : 143
Datum upisa : 13.11.2009
Lokacija : Smederevo

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 12:12 am

POzdrav davore...odakle si ? i pre svega dobro dosao kod nas je najpoznatiji stankovic
on zivi u Leskovcu i mislim da imas podatke o njemu i kako mozes da ga kontaktiram ja imam obican i nije digitalan i zasad evo druga godina mogu ti reci da sam zadovoljan... ali ipak mozda digitalni verujem da je malo precizniji.. Sta misle ostali ????
Nazad na vrh Ići dole
https://svetptica.forumsr.net
davor1




Broj poruka : 8
Datum upisa : 20.03.2010

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 2:15 pm

Dejan ::
POzdrav davore...odakle si ? i pre svega dobro dosao kod nas je najpoznatiji stankovic
on zivi u Leskovcu i mislim da imas podatke o njemu i kako mozes da ga kontaktiram ja imam obican i nije digitalan i zasad evo druga godina mogu ti reci da sam zadovoljan... ali ipak mozda digitalni verujem da je malo precizniji.. Sta misle ostali ????

Zdravo Deki ja sam ti u komsiluku iz Pozarevca sam,znam za Stankovica ali hoce tj.hteo sam da cujem i misljenje drugih ipak su ljudi najbolja reklama i svako ima neko svoje iskustvo i misljenje
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 11:43 pm

davor1 ::
Prijatelji treba mi Vasa pomoc,gde da nabavim tj.kupim precizan,pouzdan i dobar termostat i dali ELEKTRONSKI ili DIGITALNI?

Ja imam stankovicev inkubator sa elektronskim termostatom i odlicno me sluzi , mada je digitalni termostat definitivno bolji i precizniji...
Nazad na vrh Ići dole
davor1




Broj poruka : 8
Datum upisa : 20.03.2010

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 9:39 am

Tako i ja mislim,za jednoslojne manje inkubatore,Stankovicevi elektronski termostati su sasvim OK tj.dobri i precizni,a postoji i druga realna cinjenica,ipak je Stankovic covek koji se dugo godina bavi time tako da i to treba respektovati,jedino slazem se sa njegovim kutijama tj.mislim da je nedovoljna izolacija ali i sa takvom kutijom ljudi rade i izvode.

Ja sam odlucio,zvao ga,dogovorio se,ovih dana dobijam elektronski termostat i to znaci da sam kompletno zavrsio inkubator i kada sve to bude gotovo postavicu fotografije i razmeniti misljenje sa svima vama.


Veliki pozdrav Davor.
Nazad na vrh Ići dole
boban

boban


Broj poruka : 110
Datum upisa : 17.11.2009
Lokacija : Skopje

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeNed Apr 04, 2010 12:52 am

Imam jedno pitanje
Imam dva termometra, kad stavim oba vo inkubatoru razlicito pakazivaju.
jedan sam kupijo danas a drug mi je sa inkubatorom.
Evo danas sta sam kupijo termometar

inkubatori - Page 3 03-04-10_2035

A evo i drugok
inkubatori - Page 3 03-04-10_2037

Znaci razlika pomegu oba dva je oko 2 stepena, ovog drugi brze ocitava temperaturu.
Po ko povise da se pridrzavam ?
Hvala puno
Nazad na vrh Ići dole
http://carstvonazivotnite.forumotion.net/forum.htm
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeNed Apr 04, 2010 1:20 am

Bobane , uzmi jedno lonce i sipaj toplu vodu oko 39-40 stepeni i stavi u njega oba termometra i toplomer (za ljude) .Posle oko 5min. brzinski pogledaj temperaturu na toplomeru za ljude i na ova 2 termometra.Temperatura termometra koja je ista ili najbliza temperaturi toplomera njega ces da koristis za inkubator.Ovaj drugi okaci na zid.... Laughing Laughing Laughing Laughing
Toplomer ti je najmerodavniji za temperaturu , ne bi smeo da laze...pozzzzzzz
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 44
Datum upisa : 13.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeNed Apr 04, 2010 1:05 pm

Ako termometri nisu na istom mestu - tj. njihovi vrhovi su daleko moze se desiti da su oba tacna samo da ti nemas svud u inkubatoru istu temperaturu.
Najbolje je proveriti oba sa nekim koji je tacan.
Jedan nacin provere ti je dao marconi.
Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
boban

boban


Broj poruka : 110
Datum upisa : 17.11.2009
Lokacija : Skopje

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeNed Apr 04, 2010 9:32 pm

Hvala Momci
Kupijo sam i toplomera ali problem je u tome sto vo apotekama rekli su mi da ni su bas isto posto termometar meri prostornu temperaturu a toplomer na zivog telo.
Ali ipak nisam gi poslusao,i napravio sam kako sto si kazao marconi,problem je u tome sto ni jedan ni drugi ne pokazaju istu temperaturu ko toplomer, ali sam uzeo jos jedan termometar sto mi je bio prikacen na zid i povtorio sam postapku spored upatstvo ali ova dva na sliku su bila priblizna.
Pa zato sam vam pitao koj moze biti bolje.
p.s.
A mora biti ista temperatura termometra i toplomer jel moze samo taj sto je blizi do toplomera da se koristi?
Nazad na vrh Ići dole
http://carstvonazivotnite.forumotion.net/forum.htm
jecham

jecham


Broj poruka : 44
Datum upisa : 13.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeNed Apr 04, 2010 10:52 pm

marconi ::
.Temperatura termometra koja je ista ili najbliza temperaturi toplomera njega ces da koristis za inkubator.Ovaj drugi okaci na zid.... Laughing Laughing Laughing Laughing

Kao sto rece marconi.
Tebi je bitniji termostat,da on fino i tacno podesava temperaturu, a za ocitavanje lako korigujes 0,1 ili 0,2 stepena koliko pokazujemanje ili vise.
Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
boban

boban


Broj poruka : 110
Datum upisa : 17.11.2009
Lokacija : Skopje

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeNed Apr 04, 2010 11:05 pm

Hvala
Nazad na vrh Ići dole
http://carstvonazivotnite.forumotion.net/forum.htm
boban

boban


Broj poruka : 110
Datum upisa : 17.11.2009
Lokacija : Skopje

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitimePon Apr 05, 2010 11:45 pm

Evo malo da se pofalim danas sam stavijo vo inkubatoru 19 jaja pa se nadam da ce ima nesto!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://carstvonazivotnite.forumotion.net/forum.htm
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitimePon Apr 05, 2010 11:51 pm

I ja sam Bobane jos pre 5-6 dana stavio 22 kom. od svilenih ali me bilo strah da se pohvalim jer me u poslednje vreme bije maler samo tako.A i jaja su prilicno dugo stojala , preko 15-dana tako da ziv nisam sta ce biti.Ako se nesto izvede onda sam ja genije.... Basketball
Nazad na vrh Ići dole
boban

boban


Broj poruka : 110
Datum upisa : 17.11.2009
Lokacija : Skopje

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeUto Apr 06, 2010 12:05 am

hehehe
ma ja nisam se pohvalijo sto sam bacio 80 jaja !!!!!!!!!!!!
A sada se nadam da ce se podobriti!!! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://carstvonazivotnite.forumotion.net/forum.htm
krsma




Broj poruka : 5
Datum upisa : 20.04.2010

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeUto Apr 20, 2010 10:58 pm

Izvinjavam se mozda ovo nije za ovaj post, jel moze neko da mi kaze
gde bih mogao da nabavim jaja od fazana i poljskih jerebica da kupim.

Napokon sam i ja napravio svoj inkubator i usao u vas svet a posto sam
i lovac zeleo bih da vratim svoj dug prirodi !!! Uskoro cu ubaciti jaja
trenutno sam jos u fazi ispitivanja inkubatora ali kad ubacim javljam.

Odgovore mi mozete slati i na pp. Unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
Dejan
Admin
Dejan


Broj poruka : 143
Datum upisa : 13.11.2009
Lokacija : Smederevo

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeSre Apr 21, 2010 2:58 am

poz krsma .. za fazane kontaktiraj markonija sa ovog foruma on ti verovatno moze pomoci.a i za jarebice verovatno..
Nazad na vrh Ići dole
https://svetptica.forumsr.net
krsma




Broj poruka : 5
Datum upisa : 20.04.2010

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeUto Apr 27, 2010 9:03 pm

Kad dodje 21 dan i kad se pilici pocnu izlegati treba li da se ugasi ventilator.
Nazad na vrh Ići dole
Sasha
Admin
Sasha


Broj poruka : 456
Datum upisa : 16.11.2009
Godina : 32
Lokacija : Srbija Vranje

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeUto Apr 27, 2010 9:16 pm

ne
Nazad na vrh Ići dole
https://svetptica.forumsr.net/forum.htm
Mica100




Broj poruka : 4
Datum upisa : 22.06.2010

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: P   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeUto Jun 22, 2010 3:59 pm

Smile
Nazad na vrh Ići dole
Mica100




Broj poruka : 4
Datum upisa : 22.06.2010

inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitimeUto Jun 22, 2010 4:01 pm

Zamolio bih ako moze neko da mi kaze kakav bih trebao da stavim grejac u inkubator koji sam poceo da pravim dimenzije kutije su 35x50x45.unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





inkubatori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: inkubatori   inkubatori - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
inkubatori
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Opšte :: Inkubacija-
Skoči na: