Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvečen uzgajivaćima ptica i ostalih životinja...
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Nimfe (Nymphicus Hollandicus)

Ići dole 
+3
marconi
Mekana85
Sasha
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus Hollandicus)   Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 08, 2010 4:27 pm

Ma nije to problem...sve moze da se odhrani , ali ponovio bih opet , da se tigrice i nimfe ,vrlo,vrlo,vrlo,vrlo lako pripitomljavaju tako da licno mislim da ne moras da se opterecujes bespotrebno.
Ako vec volis takve stvari (a vidim da volis) onda je najbolje da to uradis sa nekim ,,ozbiljnijim" papagajem tipa ZAKO ili KAKADU.
Naravno tu se stvara drugi problem a to su finansije.
Ako si malo veci entuzijasta onda ti preporucujem da probas da odhranis malu svraku ili vranu.To je zanimljiv i tezak poduhvat ali se isplati.Kada kazem ,,isplati" , ne mislim na novac vec na sam dozivljaj i uspeh koji covek postigne.
Ovo ti pricam iz licnog iskustva....znaci ne pricam ti bajke o crvenkapi i vuku da ti solim pamet.Svraka i vrana mogu itekako da budu verni i poslusni kucni ljubimci.
Sto se tice mojih zivotinjica.....nekada sam izvodio australijske zebice,tigrice i nimfe.
SADA.....imas temu na kraju KNJIGA ODGAJIVACA PTICA U SRBIJI I OKOLINI pa pogledaj.....da ne bih sada nabrajao i smarao te sta drzim.... Very Happy Very Happy Very Happy
pozzzzz....
Nazad na vrh Ići dole
Marko Obradovic




Broj poruka : 9
Datum upisa : 06.09.2010

Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus Hollandicus)   Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Icon_minitimeČet Sep 09, 2010 12:49 am

hehe Very Happy sad cu da pogledam ....pozzzz
Nazad na vrh Ići dole
Marko Obradovic




Broj poruka : 9
Datum upisa : 06.09.2010

Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus Hollandicus)   Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Icon_minitimePet Sep 10, 2010 12:48 am

E AE POMOC...TREBA MI BR ODGAJIVACA KOJI GAJI SAMO NImFE I NISTA VISE??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sasha
Admin
Sasha


Broj poruka : 456
Datum upisa : 16.11.2009
Godina : 32
Lokacija : Srbija Vranje

Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus Hollandicus)   Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Icon_minitimePet Sep 10, 2010 5:25 pm

toga ces tesko naci ....Bar koliko sam ja upoznat .. A u cemu je frka samo samo uzgoj nimfi ako nije tajna....
Nazad na vrh Ići dole
https://svetptica.forumsr.net/forum.htm
Marko Obradovic




Broj poruka : 9
Datum upisa : 06.09.2010

Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus Hollandicus)   Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Icon_minitimePet Sep 10, 2010 10:04 pm

ma nije tajna Very Happy nego voleo bih da odem kod takvog odgajivaca jer me te ptice u poslednje vreme dosta zanimaju Very Happy...osnovne stvari znam ali...
Nazad na vrh Ići dole
Sasha
Admin
Sasha


Broj poruka : 456
Datum upisa : 16.11.2009
Godina : 32
Lokacija : Srbija Vranje

Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus Hollandicus)   Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Icon_minitimeSub Sep 11, 2010 9:13 pm

pa reci sto jos mozda i mi mesanci znamo nesto ... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://svetptica.forumsr.net/forum.htm
Marko Obradovic




Broj poruka : 9
Datum upisa : 06.09.2010

Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus Hollandicus)   Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Icon_minitimeSub Sep 11, 2010 9:31 pm

hehehe pa npr zanima me poreklo te ptice, i kakva je kao ljubimac,koliko je privrzena vlasniku i tako....E SNELA MI ZENKA OD STARIJEG PARA NIMFI PRVO JAJE Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus Hollandicus)   Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Icon_minitimeSub Sep 11, 2010 10:03 pm

Marko Obradovic ::
hehehe pa npr zanima me poreklo te ptice, i kakva je kao ljubimac,koliko je privrzena vlasniku i tako....E SNELA MI ZENKA OD STARIJEG PARA NIMFI PRVO JAJE Very Happy

Ma covece batali nimfe .Kreni na nesto konkretno....npr. neka dobra ZENKA.... Laughing Laughing Laughing Laughing
O poreklu nimfi ima da procitas gde hoces , zato necu nista da ti kazem , da ne pisem pola sata.Ovo ostalo , kao sto sam ti rekao i ranije.One i tigrice su EXTRA za bilo koji rad sa njima jer su vrlo privrzene vlasniku.Zato sam ti i rekao da nema potrebe da ih rucno odhranjujes kada ces isti efekat imati i ovako.
Zbog svega toga su i idealne za nekoga ko pocinje da se bavi uzgojem papagaja.Evo pregledaj prethodne postove i videces kako imamo devojku na forumu koja razbija kako izvodi nimfe.
To ti je jos jedan dokaz da ti je za njih potrebno samo malo vise paznje i ljubavi i uspeh je zagarantovan.
pozzz....
Nazad na vrh Ići dole
Marko Obradovic




Broj poruka : 9
Datum upisa : 06.09.2010

Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus Hollandicus)   Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 12, 2010 11:16 am

Very Happy ma ovo sto ima o njima po internetu je na svakoj strani razlicito Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus Hollandicus)   Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Icon_minitimePon Sep 13, 2010 10:15 pm

Marko Obradovic ::
Very Happy ma ovo sto ima o njima po internetu je na svakoj strani razlicito Very Happy

Nemoras da pratis samo nase forume...preleti preko stranih foruma , razlicitosti ostavi po strani za pocetak , a slicnosti zapamti ...... Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
armush23




Broj poruka : 1
Datum upisa : 26.05.2015

Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Nimfa- kako početi sa držanjem u stanu   Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Icon_minitimeUto Maj 26, 2015 1:38 pm

Danas sam dobila sivu mladu nimfu (ženku) od mojih učenika na poklon. Dosad sam držala stalno tigrice pa ne znam koliko treba da traje prilagođavanje za ovu vrstu. Inače jako je aktivna i ne staje. Kavez nije mali ali i ne planiram da je držim zatvorenu pa su mi dobrodošli saveti u tom smislu. Na prozorima i staklenim vratima imam zavese ali šta je sa zidovima, plašim se da ne udare u njih ili komade nameštaja. Tigrice su uglavnom volele da budu na akvatijumu, čak se jedan i kupao i gnjurao. da li će to raditi i nimfa i smem li da je pustim da stane na akvarijum?
Hvala unapred i pozdrav svim ljubiteljima ptica.
[img]Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 25qg9he[/img]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus Hollandicus)   Nimfe (Nymphicus Hollandicus) - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Nimfe (Nymphicus Hollandicus)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Ptice :: Papagaji :: Mali papagaji-
Skoči na: