Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvečen uzgajivaćima ptica i ostalih životinja...
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Niski Visokoletac

Ići dole 
+5
vlada nish
mladenbp
marconi
Rale KG
toma_vranjanac
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
mladenbp




Broj poruka : 48
Datum upisa : 06.03.2010

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimeUto Maj 18, 2010 10:25 pm

Zdravo svima,

Evo slika jednog od najredjih varijeteta ove rase...Slike prikazuju delic mog jata koje je selekcionisano dugi niz godina...Retki su upravo iz razloga sto vecina odgajivaca, koji se izdaju za odgajivace NVL u beloj boji imaju uglavnom neke mesance (najcesce sa SVL)...moja ideja prilikom selekcionisanja bila je dobijanje goluba koji ce biti pravi predstavnik svoje rase i ni po cemu nece biti gori od crnih i crvenih (naprotiv)...samo u beloj boji...


Uzivajte...

Niski Visokoletac - Page 2 Dsc0235qb
By mladenbp at 2010-05-18

Niski Visokoletac - Page 2 Dsc0196rq
By mladenbp at 2010-05-18

Niski Visokoletac - Page 2 Dsc0194t
By mladenbp at 2010-05-18

Niski Visokoletac - Page 2 Dsc0294m
By mladenbp at 2010-05-18

Niski Visokoletac - Page 2 Dsc0274ma
By mladenbp at 2010-05-18

Niski Visokoletac - Page 2 Dscf8375
By mladenbp at 2010-05-18

Niski Visokoletac - Page 2 Dscf8382
By mladenbp at 2010-05-18

Niski Visokoletac - Page 2 Dscf8387
By mladenbp at 2010-05-18

Pozdrav,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
http://www.niskigolubovi.info
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 94
Datum upisa : 21.04.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimeUto Maj 18, 2010 10:37 pm

Lepo Mladene.
Stvarno za uzivanje.
Dali si nesto od mladih sa ovih slika kod Pedje PG?
Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sasha
Admin
Sasha


Broj poruka : 456
Datum upisa : 16.11.2009
Godina : 32
Lokacija : Srbija Vranje

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 19, 2010 12:42 am

wow batice zabolese me oci od ovog lepotana...
Nazad na vrh Ići dole
https://svetptica.forumsr.net/forum.htm
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 19, 2010 1:50 am

Kao sto sam vec rekao na onom sajtu...... Very Happy
Svaka cast Mladene..
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp




Broj poruka : 48
Datum upisa : 06.03.2010

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 9:37 pm

Zdravo svima,

Evo jos nekih slicica mojih mladih Niskih visokoletaca...

Niski Visokoletac - Page 2 Dscf8577
By mladenbp at 2010-05-31

Niski Visokoletac - Page 2 Dscf8576
By mladenbp at 2010-05-31

Niski Visokoletac - Page 2 Dscf8575
By mladenbp at 2010-05-31

Niski Visokoletac - Page 2 Dscf8574z
By mladenbp at 2010-05-31

Niski Visokoletac - Page 2 Dscf8573w
By mladenbp at 2010-05-31

Pozdrav,

Mladen
Nazad na vrh Ići dole
http://www.niskigolubovi.info
toma_vranjanac




Broj poruka : 74
Datum upisa : 16.04.2010
Godina : 55
Lokacija : Jagodina-Velika Plana-CH

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 9:55 pm

Pozdrav Mladene



I ovi belci su ti mnogo ubavi.
Nazad na vrh Ići dole
Milan le




Broj poruka : 2
Datum upisa : 27.06.2010

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Vidi na sajt www.kupujemprodajem.com primerke NVL, pa daj komentar.milan le   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 27, 2010 7:39 pm

Rale KG ::
Marconi ovo su ti mlade ptice pa se nisu skroz utegle i sredile perje pa ne mogu mnogo da ti kazem na osnovu ovih slika. Ovaj spicasti bakarac ti je po mom misljenju bolji a evo kako izgleda reprezentativni Niski visokoletac bakarac pa presudi sam.

Niski Visokoletac - Page 2 64252031
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 94
Datum upisa : 21.04.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 27, 2010 11:11 pm

[quote="Milan le"][quote="Rale KG"]Marconi ovo su ti mlade ptice pa se nisu skroz utegle i sredile perje pa ne mogu mnogo da ti kazem na osnovu ovih slika. Ovaj spicasti bakarac ti je po mom misljenju bolji a evo kako izgleda reprezentativni Niski visokoletac bakarac pa presudi sam.

Pogledacu slike i dacu komentar, mada taj sajt kupujem prodajem, trange frange i ostale sajtove, slicne prirode ne pratim, vec ptice nabavljam od proverenih prijatelja cije misljenje veoma cenim.
Sto se tice mojih, nekih predhodnih komentara u vezi Niskih visokoletaca ja tu nebih nista menjao a te moje komentare su potvrdili i ljudi do cijeg mi je misljenja veoma stalo.
Milane le veliki pozdrav od Raleta KG cheers
Nazad na vrh Ići dole
Milan le




Broj poruka : 2
Datum upisa : 27.06.2010

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: evo koje slike mladih!!!   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimePon Jun 28, 2010 2:31 pm

[quote="Rale KG"][quote="Milan le"]
Rale KG ::
Marconi ovo su ti mlade ptice pa se nisu skroz utegle i sredile perje pa ne mogu mnogo da ti kazem na osnovu ovih slika. Ovaj spicasti bakarac ti je po mom misljenju bolji a evo kako izgleda reprezentativni Niski visokoletac bakarac pa presudi sam.

Pogledacu slike i dacu komentar, mada taj sajt kupujem prodajem, trange frange i ostale sajtove, slicne prirode ne pratim, vec ptice nabavljam od proverenih prijatelja cije misljenje veoma cenim.
Sto se tice mojih, nekih predhodnih komentara u vezi Niskih visokoletaca ja tu nebih nista menjao a te moje komentare su potvrdili i ljudi do cijeg mi je misljenja veoma stalo.
Milane le veliki pozdrav od Raleta KG cheers
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 29, 2010 4:46 pm

[quote="Milan le"][quote="Rale KG"]
Milan le ::
Rale KG ::
Marconi ovo su ti mlade ptice pa se nisu skroz utegle i sredile perje pa ne mogu mnogo da ti kazem na osnovu ovih slika. Ovaj spicasti bakarac ti je po mom misljenju bolji a evo kako izgleda reprezentativni Niski visokoletac bakarac pa presudi sam.

Pogledacu slike i dacu komentar, mada taj sajt kupujem prodajem, trange frange i ostale sajtove, slicne prirode ne pratim, vec ptice nabavljam od proverenih prijatelja cije misljenje veoma cenim.
Sto se tice mojih, nekih predhodnih komentara u vezi Niskih visokoletaca ja tu nebih nista menjao a te moje komentare su potvrdili i ljudi do cijeg mi je misljenja veoma stalo.
Milane le veliki pozdrav od Raleta KG cheers

Milane le........ Very Happy

Izgleda da se ne snalazis bas dobro.Obe tvoje poruke si napisao na pogresnom mestu...,,u naslovu".
Ne tamo (post title) nego u velikom pravougaoniku ispod.Inace nema ni slika koje verujem samo ti vidis jer si ih pogresno postavio.... Very Happy
Ispod samo g naslova..,,SVET PTICA"....imas Prijem,Portal,kalendar, FAQ-CESTO POSTAVLJANA PITANJA
Tu ces naci sve odgovore sto se tice poruka i postavljanja slika i svega ostalog sto ti je potrebno.... Very Happy Very Happy Very Happy
pozzzz....i dobro nam dosao... cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish




Broj poruka : 103
Datum upisa : 25.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Niš, Beograd

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimePon Jul 19, 2010 11:10 pm

Evo slika iz čini mi se '64 godine prošlog veka iz knjige J. Pekanovića "Jugoslovenske rase golubova"

Niski Visokoletac - Page 2 Clip2f

Niski Visokoletac - Page 2 Clip3

Niski Visokoletac - Page 2 Clip4


Pa šta mislite, da li se nešto promenilo?Niski Visokoletac - Page 2 Smiley12
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 94
Datum upisa : 21.04.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 20, 2010 4:55 pm

Vlado, a gde su beli? Smile
Jeste se promenilo ali na gore.
Prvo. Ja bih voleo, iskreno da imam ove izvorne Niske visokoletace.
Drugo. Ovih plavih ima veoma malo ja ih cak uzivo nisam video. Video sam Niske standard u toj boji ali pravih Niskih visokoletaca nema, bar u toj boji.
Veliki pozdrav iz KG-a cheers
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish




Broj poruka : 103
Datum upisa : 25.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Niš, Beograd

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimeSre Jul 21, 2010 4:18 pm

Rajko belih nikada nije bilo mnogo, oni su dobijeni preko amelija i peštanaca a što se tiče plavih oni su se izgleda stopili sa svl-om, pošto ih niški odgajivači nisu mnogo cenili, cenilo se samo crno i crveno,, ima ih verovatno po nekim zabačenim selima ali pošto me to toliko nije zanimalo nisam ih ni tražio, Pedja iz Podgorice kupio je od mog druga maviju ili tekira koji je izveden od arapa. Pominju da se u svl ubacivali tiplera ali velikog udela u toj rasi upravo su imali ti gugutani i tekiri niški.

Kako se ne bi promenilo na gore kad ljudi ne znaju šta hoće, mi smo od nvl dobili 3 rase a ovu početnu smo ostavili da tavori u nekom ćošku i to najviše iz pohlepe i neznanja a sada većina tih starijih odgajivča kuka kako tih golubova više nema, iskreno mislim da to nije krivica nas malo mlađih.
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 94
Datum upisa : 21.04.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimeSre Jul 21, 2010 11:45 pm

Vlado.
Kao i kod Niskog belorepog visokoletaca i ovde, kod Niskog visokoletaca je isti slucaj.
Dugogodisnjom selekcijom se doslo do izvanrednih primeraka ove rase koji su daleko bolji od ovih na predhodnim slikama.
Moja jedina opaska je bila da su izgubljene pojedine boje kod ove rase i sada samo postoje u bakarastoj-crvenoj boji, u limunastoj (kanalija)-zutoj boji, arapi-crnoj boji i u beloj (veoma retkoj) boji.
U tim bojama sam video prave Niske visokoletace.
Krivo mi je sto su pojedine boje nestale kao sto su mavijani-plavi i tekiri. Ako ih i ima to su vecinom izmelezeni sa Niskim standardom ili Niskim kratkokljunim golubovima i daleko su od standarda Niskog visokoletaca.
I slazem se sa tobom, za to nismo krivi MI MLADJI Smile odgajivaci nego neki stariji koji su zbog lepote, krupnoce ili neznam ni ja cega napravili gresku i izgubili ove prelepe boje jos lepse rase, Niskog visokoletaca.
Veliki pozdrav, prijatelju moj cheers
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish




Broj poruka : 103
Datum upisa : 25.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Niš, Beograd

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimeČet Jul 22, 2010 12:16 am

Rajko tako ti je to sa pomodarstvom, voleo bih ako moze Pedja da slika tog mavijana-tekira da slika, evo ja cu postaviti jednu njegovu sliku, a on kad bude imao vremena neka ga slika iz boljeg ugla.


Niski Visokoletac - Page 2 Normal982697


Mogu se jos uvek naci takvi golubovi sigurno ali treba da se obidje pola Srbije, cak sta vise ima ih i u Hrvatskoj i to kod Braneta iz Vukovara.
Muzjak

Niski Visokoletac - Page 2 Normal835987

zenka
Niski Visokoletac - Page 2 Normal835991

Nazad na vrh Ići dole
mladenbp




Broj poruka : 48
Datum upisa : 06.03.2010

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimePon Avg 23, 2010 9:05 am

Zdravo svima,

Evo samo da vas obavestim da na kraju ove sezone izvodjenja imam jedan broj mladih golubova Niskih visokoletaca u beloj boji koje bih da prodam zbog nedostatka prostora...Neke od njih ili njihovih roditelja imate na slikama i u ovom forumu...

Za sve infromacije stojim na raspolaganju na PP ili bp.mladen@gmail.com...

Pozdrav,

Mladen
Nazad na vrh Ići dole
http://www.niskigolubovi.info
mladenbp




Broj poruka : 48
Datum upisa : 06.03.2010

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: NVL   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimeČet Okt 28, 2010 12:01 am

Zdravo,

Evo u prilogu par slika mojih belih niskih...

Pojacanje za narednu sezonu - muzjak 2010.
Niski Visokoletac - Page 2 21303444
By mladenbp at 2010-10-27

Maticni muzjak
Niski Visokoletac - Page 2 56754633
By mladenbp at 2010-10-27

Maticni par
Niski Visokoletac - Page 2 93677631
By mladenbp at 2010-10-27

Niski beli - jato
Niski Visokoletac - Page 2 58850677
By mladenbp at 2010-10-27

Uzivajte...

Mladen
Nazad na vrh Ići dole
http://www.niskigolubovi.info
mladenbp




Broj poruka : 48
Datum upisa : 06.03.2010

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: ...niski...   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimePon Nov 01, 2010 7:27 pm

Poštovani odgajivači i ljubitelji niških rasa golubova,

Pozivam vas da posetite PRVU ZVANIČNU INTERNET PREZENTACIJU o niškim rasama golubova! Na ovom mestu moći ćete da pročitate dosta korisnih stvari o svim priznatim niškim rasama golubova. Naravno, kako je ovo moja privatna prezentacija poseban akcenat stavljen je na Niške visokoletače i Niške belorepce koje ja gajim, što ne znaci da se već u bližoj budućnosti neće na sajtu naći i dosta zanimljivosti o ostalim rasama, kao i njihovi standardi… Naravno, pozivam vas da pogledate i foto galeriju u kojoj možete videti gro golubova iz mog uzgoja, kao i jedan deo matičnog jata…

Nažalost, knjiga utisaka još uvek nije završena pa za sada nećete moći da ostavite svoje komentare, ali vas pozivam da ukoliko imate bilo kakav komentar, kritiku ili predlog to pošaljete meni na e-mail adresu koju možete naći na sajtu!

Uživajte: www.niskigolubovi.info

Pozdrav,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
http://www.niskigolubovi.info
matija94




Broj poruka : 1
Datum upisa : 13.11.2010

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimePon Dec 13, 2010 12:35 am

Postovani ljubitelji niskog visokoletaca,s obzirom da ne ucestvujem cesto na forumu zbog privatnih obaveza,koristim ovu priliku da vas pozdravim i pozovem da pogledate moj sajt: http://www.bulat65.webs.com
Nazad na vrh Ići dole
ledeny




Broj poruka : 4
Datum upisa : 15.08.2011

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimePon Avg 15, 2011 6:16 pm

Već danima na moj balkon ujutro slijeće niški visokoletač bijele boje i tu provodi po cijeli dan. Hranim ga nekoliko puta dnevno raznim žitaricama. Znam da je to ptica letač i da bi trebao provoditi dosta vremena u zraku ali njemu se izgleda jako sviđa moj balkon. Nema nikakav prsten na nozi i ne znam gdje ode spava. Isprva je bio nepovjerljiv prema meni a sada mi već jede iz ruke. Interesuje me kako mogu saznati da li se radi o mužjaku ili ženci, te kako da ga natjeram da malo više leti. Volio bih recimo da ga nahranim ujutro i možda opet predvečer, a u međuvremenu vrijeme umjesto na balkonu provodi u zraku.

Pozdrav svima!
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish




Broj poruka : 103
Datum upisa : 25.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Niš, Beograd

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimePon Avg 15, 2011 6:36 pm

Zdravo Ledeny!!!

Prvo te moram pitati odakle si , jer po tvom pisanju ne bih rekao da si iz Južne Srbije, pa prema tome mnogo su manje šanse da je to niški visokoletač u beloj boji koga nema ni na jugu, ako bi mogla slika da vidimo šta zaista imaš tj. koja je rasa i da odredimo pol.


Trebalo bi prvo da napraviš mali golubarnik na balkonu i da nabaviš još koju pticu kako bi golubovi osetili da im je to dom , tek nakon toga kada počnu da se vraćaju u golubarnik , možeš ih terati da lete.


Pozdrav!!!
Nazad na vrh Ići dole
ledeny




Broj poruka : 4
Datum upisa : 15.08.2011

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 16, 2011 3:08 pm

Zdravo Vlada,

Ne, ja nisam iz Srbije nego iz Sarajeva Smile

Tvoj prijedlog o gradnji golubarnika je veoma interesantan ali, iskren da budem, nije za mene. Ne bih baš volio da držim više golubova na balkonu jer bi ga u tom slučaju morao stalno čistiti i ne bih mogao ni veš iznijeti da se osuši. Da živim u kući napravio bih golubarnik kao zaseban objekat i to bi onda bila prava stvar.

Uglavnom, evo slike Smile Izvinjavam se što nije neki kvalitet jer je uslikana mobitelom.

Niski Visokoletac - Page 2 16082011097

Nisam siguran da li se radi o niškom visokoletaču ali ovaj golub meni jako liči na golubove sa ove forumske teme. Za razliku od običnih gradskih golubova, koji da se jedva sklone kada autom ideš na njih, ovaj je veoma inteligentan i jako je brz. Jučer ga je u letu napalo jato vrana ali nije imao nikakvih problema da im utekne.

Eto, toliko od mene za sada.

Lijep pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
ledeny




Broj poruka : 4
Datum upisa : 15.08.2011

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 4:50 pm

*pomjeram temu na vrh*
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish




Broj poruka : 103
Datum upisa : 25.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Niš, Beograd

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 5:44 pm

Izvinjavam se sto kasnim sa odgovorom, ovaj golub nije niski visokoletac sigurno, meni najvise lici na backog prevrtaca.
Vidi se da je golub zdrav , samo ne vidim da li ima prsten, tesko mi je sa ove slike da utvrdim pol.

Pozdrav!!!
Nazad na vrh Ići dole
ledeny




Broj poruka : 4
Datum upisa : 15.08.2011

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitimePet Avg 19, 2011 5:12 pm

Hvala ti puno na odgovoru. Gledao sam na internetu slike bačkog prevrtača, istina da ima dosta sličnosti, mada mi se čini da su to dosta puniji (deblji) golubovi nego što je ovaj i isto tako nemaju ovu ćubicu na glavi. Mada, sa druge strane, ja se uopšte ne razumijem u golubove pa je moje mišljenje svakako relevantno.

Što se tiče prstena ovaj golub ga nema. Zato se i pitam otkud on ovdje. Svaki dan provodi na mom balkonu. Vidim da je njemu lijepo ovako ali šta ću sa njim kada dođe zima? Razmišljam o tome da ga možda poklonim nekom strastvenom golubaru pa se pitam da li on mora biti u jatu istih golubova ili se može pridružiti drugim vrstama?

Po čemu se tačno može odrediti da li se radi o mužjaku ili ženci? Kada bih to znao mogao bih se potruditi da napravim odgovarajuću fotografiju pa ti je pošaljem.

Lijep pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Niski Visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Niski Visokoletac
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Niski standard
» Niski belorepi visokoletac
» Srpski visokoletac Sd
» Niški beli i belorepci

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Golubovi :: Golubovi letači-
Skoči na: