Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvečen uzgajivaćima ptica i ostalih životinja...
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Zacepljenje voljke

Ići dole 
AutorPoruka
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Zacepljenje voljke Empty
PočaljiNaslov: Zacepljenje voljke   Zacepljenje voljke Icon_minitimeČet Apr 01, 2010 1:13 am

Evo narode....za mojih (mogu slobodno da kazem) skoro 30 god.gajenja golubova , desilo mi se nesto po prvi put.
Pile , koje je bilo potpuno zdravo zatekao sam prekljuce sa nadutom gusom kao balon.Jednostavno , izgledao je kao da je gusan a ne letac.Obicno pilice koji su i malo sumnjivi ja odstranjujem iz golubarnika , ali mi je ovo bila vrlo cudna situacija.Pokusao sam da ga ispumpam kroz grlo kao balon , medjutim nije htelo , tako da sam primenio drugu metodu.
Jednostavno , uzeo sam obicnu iglu , sterilisao je na brzaka (otvoren plamen upaljaca) i probusio voljku.Malo sam ispretiskao i vazduh koji je bio u voljci je izasao i pile je opet bilo normalno.
Naravno , ja sam bio zadovoljan svojim postupkom spasio sam pile i to je to.
Medjutim , sutra dan jos gora situacija....Voljka samo sto nije eksplodirala koliko je bila naduvena.Znaci , tu se vec nesto desava , i to ozbiljno.Opet isto , igla , busenje (punktiranje) voljke , pile je opet normalno....ali sta se desava.Pritiskajuci voljku kako bi istisnuo gasove koji su se nalazili u njoj , napipao sam tvorevinu tvrdu kao kamen.
Posto nisam nikako mogao da je razbijem , skuvao sam caj od kamilice prohladio ga malo i onako mlak preko pipete sipao piletu u voljku.Masiranjem voljke oko 15-ak min. a uz dejstvo mlakog caja , tvorevina se polako ali sigurno razbijala , koju je pile kasnije povratilo.
Zapravo , poneko zrno kukuruza , tritikala i granulata sa okamenilo i zacepilo voljku , tako da hrana nije mogla da ide dalje a usled razlaganja hrane nastajali su gasovi koji su i izazvali nadimanje voljke.
Ovo sam slikao, tako da ce te videti pile pre i posle mog reagovanja.Naravno sada je sa njim sve OK.... cheers

Zacepljenje voljke C9a028e6ea

Zacepljenje voljke 68d67b89db

Zacepljenje voljke 736d3cefd6

Zacepljenje voljke F993f3d1bc
Nazad na vrh Ići dole
 
Zacepljenje voljke
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Opšte :: Bolesti ptica-
Skoči na: