Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvečen uzgajivaćima ptica i ostalih životinja...
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Jarebica kamenjarka-Alectoris greca

Ići dole 
+7
srdjan
MIKI MOUSE
laci
Labud
vasa
boban
marconi
11 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimePon Mar 21, 2011 8:23 pm

Hvala na komplimentu.Nisam ti ja nikakav profesionalac Very Happy samo volim zivotinje i nista vise.Za mene je veliki izazov odgojiti bilo koju divlju zivotinju pa i kamenjarku u ovom slucaju.Ova volijerica je kod mene kuci u dvoristu 4m x 2m x 1m (D x S x V). tako da nije profi...ali sluzi.
Za pravljenje mini fazanerije najbolje ce ti reci ljudi iz tvog kraja LOVCI i LOVOCUVARI pre svega.Velicina volijere ti zavisi od broja jedinki u maticnom jatu.Moras da imas obavezno i prihvatiliste za pilice i za jedinke koje ces kasnije da pustas u prirodu.
Podivljavanje se radi isto kao i kod lovnog fazana.Ja jedino mogu da ti kazem da kamenjarke ne trpe vlagu i da traze dosta sunca.Znaci volijera bi trebala da ti bude najbolje na istocnoj strani i obavezno da ima pokriven deo gde ce se skrivati od kise.
Bilo bi odlicno da se naprave vece nadstresnice u volijeri gde ce oni moci i prespavati.Naravno...finansije nisu male za sve to.Visina volijere oko 2m,znaci da mozes slobodno da udjes a da se ne savijas.Gornja mreza bi trebala da bude od pletenog kanapa da se ptice ne bi povredile kada polete i udare o plafonsku zicu.
Hrana...imas gotove granule za ishranu fazana tako da to mozes da koristis jer traze hranu bogatu proteinima.
Eto,ovo ti je nesto uopsteno o njima,mada je najbolje ako imas nekog dobrog prijatelja lovca koji je voljan da ti pomogne i to sve lepo objasni.
Pozdrav i sretno sa odgajanjem kamenjarki cheers
Nazad na vrh Ići dole
alekMK




Broj poruka : 27
Datum upisa : 02.12.2010
Lokacija : Skoplje

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 19, 2011 4:18 am

Ocekujem za 20-tak dana prve prinove od jarebice kamenjarke -cukar cheers

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Dsc00131dk



Ovo desno na slici je muzjak alectoris graeca

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Dsc00141gl

Nesto mi je bio neaktivan pa sam ga menjao s rezervnim muzjakom, ali opet cukar

A ako bog da bice i poljskih jarebica cyclops
Nazad na vrh Ići dole
medja

medja


Broj poruka : 27
Datum upisa : 28.04.2011
Godina : 61
Lokacija : Leskovac/Medja

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 28, 2011 11:12 am

Sviđa mi se tema ali je malo zapostavljena. Više od godinu dana ni jedan post.
Uključujem se u ovoj temi jer sam i sam počeo da uzgajam ove jarebice. Proizveo sam u inkubatoru preko 40 pilića i sve je bilo ok do jeseni, a onda su počele jedna po jedna da mi stradaju, tako da sada imam samo devet. Mislim da je u pitanju bila tuberkuloza ili sušica. Sada planiram da proizvedem još veći broj, pa bih molio za savet , kako mi se ne bi ponovilo ovo neprijatno iskustvo.
pozzz
Nazad na vrh Ići dole
http://www.masinovodje.com/
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimePet Apr 29, 2011 2:55 am

Drago mi je da ima jos ljubitelja ove plemenite ptice.Nema postova jer nije pametno da samo jedni te isti ljudi pisu o njima.
Kamenjarka trazi dosta svetlosti i sunca,takodje i hranu bogatu proteinima.
One kao i fazani hoce da obole od bolesti prouzrokovane ,,crvima" u dusniku (trahea).To su paraziti koji zapuse traheje i jarebica se jednostavno ugusi.Obicno se to vidi tako sto pocnu da zevaju ili da ,,krkljaju"(otezano disanje) mada moze da prodje i bez vidljivih simptoma i da jednostavno ,,iz cista mira uginu".
Neznam sta se tacno kod tebe desilo.......voleo bih kada bi malo bolje opisao sta ti se desilo pa da mogu da ti pomognem.

P.S.Nisam ni ja svemoguc ali mozda ce ti ipak neki savet pomoci.

Sve najbolje u daljem radu sa pticama..... cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
alekMK




Broj poruka : 27
Datum upisa : 02.12.2010
Lokacija : Skoplje

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimePet Apr 29, 2011 3:53 am

medja
I ja sam dve godine imao problema da sacuvam jarebice,(lasice, neke nepoznate bolesti, kako kazes odjednom zdrava ptica ugine..) ali resio sam da izvedem potomstvo po svaku cenu.
Zasticen kafez, pojacana proteinska hrana, preventiva.
Jaja podmetam kvockama i ovih dana ocekujem pilice.
Sve sto procitas na forumu uz komentare za i protiv, pokusaj da primenis.

P.S.I opet + Proteine
Nazad na vrh Ići dole
medja

medja


Broj poruka : 27
Datum upisa : 28.04.2011
Godina : 61
Lokacija : Leskovac/Medja

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimePet Apr 29, 2011 11:27 pm

Ja sam uspešno odgajio piliće. Svi do jednog su preživeli i postali odrasle ptice. Medjutim, negde pocetkom jeseni primetio sam da su mi neke sve mršavije i nevesele. Nisu im pomogli antibiotici koje sam dobijao od veterinara. Tako sam od 40 sačuvao samo 9 . Možda im je smetao kisni period i hladnoća. Sad sam napravio novi kavez u potkrovlju, posto su mi rekli da im smeta vlaga.
Voleo bih da znam da li postoji neka vakcina i koja?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.masinovodje.com/
boban

boban


Broj poruka : 110
Datum upisa : 17.11.2009
Lokacija : Skopje

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 30, 2011 1:33 am

medja ::
Ja sam uspešno odgajio piliće. Svi do jednog su preživeli i postali odrasle ptice. Medjutim, negde pocetkom jeseni primetio sam da su mi neke sve mršavije i nevesele. Nisu im pomogli antibiotici koje sam dobijao od veterinara. Tako sam od 40 sačuvao samo 9 . Možda im je smetao kisni period i hladnoća. Sad sam napravio novi kavez u potkrovlju, posto su mi rekli da im smeta vlaga.
Voleo bih da znam da li postoji neka vakcina i koja?

Jest smeta i vlaga !
Ima vise faktora od sto mogu uginuti... no najceste ptica uginu kad manjaju perje... Mad
Nazad na vrh Ići dole
http://carstvonazivotnite.forumotion.net/forum.htm
alekMK




Broj poruka : 27
Datum upisa : 02.12.2010
Lokacija : Skoplje

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 30, 2011 11:53 am

Uz savet veterinara koristi medicinu kao za ostale ptice.Vitamine mozes i sam dozirati.
Ako primetis promene kod neke jedinke obavezno je skloni u karantin
Nazad na vrh Ići dole
medja

medja


Broj poruka : 27
Datum upisa : 28.04.2011
Godina : 61
Lokacija : Leskovac/Medja

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 01, 2011 2:53 pm

Hvala drugari na savetima i volji da pomognete. Uskoro ću ubaciti jaja u inkubatoru, što će nadam se, doneti podmladak, a onda ćemo razmenjivati mišljenja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.masinovodje.com/
alekMK




Broj poruka : 27
Datum upisa : 02.12.2010
Lokacija : Skoplje

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimePon Maj 30, 2011 8:24 pm

Dosada pod kvacke izveo oko 20-tak pilica.Malo nezadovoljan od procenta (50-60%), ali bar dosad (neki su i vec 5-6 nedelja) nemam nijedno uginuce . Bog me cuo.
Ocekujem jos nove Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 01, 2011 12:48 pm

alekMK ::
Dosada pod kvacke izveo oko 20-tak pilica.Malo nezadovoljan od procenta (50-60%), ali bar dosad (neki su i vec 5-6 nedelja) nemam nijedno uginuce . Bog me cuo.
Ocekujem jos nove Very Happy

Odlicno...Bolje je da manje izvedes a sve da budu zive i zdrave nego da ih izvedes puno a da sacuvas samo mali broj pilica.
pozzz.. cheers
Nazad na vrh Ići dole
medja

medja


Broj poruka : 27
Datum upisa : 28.04.2011
Godina : 61
Lokacija : Leskovac/Medja

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Početak   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 02, 2011 10:21 am

Jaja su ubačena 10.05. i evo jutros su počeli da izlaze na svetlost dana.

[img]Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Poetak [/img]

[img]Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Fotografija0043 [/img]


Poslednji izmenio medja dana Čet Jun 02, 2011 10:52 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.masinovodje.com/
alekMK




Broj poruka : 27
Datum upisa : 02.12.2010
Lokacija : Skoplje

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 02, 2011 9:53 pm

medja
Koliko to maticnih parova jarebica imas affraid
Pravo uzgajaliste cheers

Ja hranim moje starterom za pilice + starter za curke uz dodatak mleka u prahu. Dodajem i malo kostovita(vitamine)Voda u izobilju, ali pazi da se na kvase u njoj. U vodi + vitamine u vidu tecnosti.

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
medja

medja


Broj poruka : 27
Datum upisa : 28.04.2011
Godina : 61
Lokacija : Leskovac/Medja

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 02, 2011 10:43 pm

Imam 4 ženke i 5 mužjaka ali imam i jednog prijatelja, koji takođe ima jarebice ali i fazane i sa kojim imamo dogovor, da sve jarebice uzmem ja a fazane ustupim njemu. Želim da napravim veće matično jato jer sam prošle godine imao neku potražnju za jarebicama.
Ja ih isto hranim sa starterom za piliće i u početku dodajem vitamine u vodi. Mleko nisam dodavao. Vrlo uspešno ih odgajim, ali se plašim kišne jeseni i vlažnog vremena.
Izvadio sam iz inkubatora ove koji su se danas izveli i ubacio u kutiji. Nisam ih brojao ali gruba procena je da su se izveli više od pola. Noćas bi trebalo da izađe još koje.
Slikao sam ih kroz otvor na kutiji:
Nazad na vrh Ići dole
http://www.masinovodje.com/
alekMK




Broj poruka : 27
Datum upisa : 02.12.2010
Lokacija : Skoplje

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimePet Jun 03, 2011 12:56 pm

SUPER bounce

Ja imam 5 parova, ali utvrdio sam da samo 3 od njih nose jaja. Dva para sam nabavio kasnije ove godine i verovatno su pronosene. Forsiracu cu im koncentrat do 10-15 juna, a posle na oporavak Laughing .Po proceni nesto vise od 30-tak jaja po koki
Trenutno pripremam volijeru s travom i grane u njoj .
Za mleko u prahu probaj neces pogresiti. Nije skupo(ovde u MKD je oko 2 EU po kg.) Ja sam dosad potrosio oko 1-1,5kg

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
medja

medja


Broj poruka : 27
Datum upisa : 28.04.2011
Godina : 61
Lokacija : Leskovac/Medja

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimePet Jun 03, 2011 6:17 pm

Probaću sa mlekom ali sam zaboravio da kažem da im u početku dajem žumanac od kokošijih jaja.
Bilo bi mi od koristi ako bi mi reko čime da dezinfikujem objekat pre ubacivanja podmlatka.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.masinovodje.com/
alekMK




Broj poruka : 27
Datum upisa : 02.12.2010
Lokacija : Skoplje

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimePet Jun 03, 2011 9:21 pm

Ja koristim drvene kafeze koje sam pravim, razlicite dimenzije u zavisnosti od velicine pilica. U njima gajim iskljucivo jarebice i dezifikujem rastvorom hipermangana(onaj ljubicasti prasak koji mi je pri ruci).
Najvece (one od mesec dana) su mi u trecem po velicini, tada uh okupljam po velicini, bez obzir na starost.Naredni je pocinkovani, pa volijera. Prostora mi ne nedostaje.
Ja isto dajem cela kuvana jaja na pocetku uz koncentrat. Jaja u tacni a na pod malo koncentrata prva 2-3 dana
Nazad na vrh Ići dole
medja

medja


Broj poruka : 27
Datum upisa : 28.04.2011
Godina : 61
Lokacija : Leskovac/Medja

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimePet Jun 03, 2011 10:52 pm

Hvala ti prijatelju na ovim informacijama.
Ja male odgajam u sanducima od šperploče koje zagrevam sijalicom. Kad promene perje, napravim otvor na sanduku da mogu da izlaze napolju (u volijeri) po želji i da se vraćaju nazad ako im je hladno. Sada bih hteo da uradim dezinfekciju pre puštanja u volijeri jer mi je prošle godine uginulo preko 30 odraslih jarebica zbog tuberkuloze (najverovatnije). Probao bih sa tim tvojim praškom, pa bih te molio da mi kažeš gde ga nabavljaš? Inače sam razmišljao da to odradim živom sodom.

Pozzz!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.masinovodje.com/
alekMK




Broj poruka : 27
Datum upisa : 02.12.2010
Lokacija : Skoplje

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 04, 2011 3:38 am

U svakoj apoteci imas to sredstvo HIPERMANGAN, ali za volijeru neznam dali ce imati efekat. scratch Bolest koji si naveo neznamdali bi mogla da se spreci takvim postupkom, ma koliki bio jak rastvor.
-Ako mozes promeni im volijeru- lokaciju
-Mozda i bolje manja volijera
-Nisam strucan ali mozda klice te bolesti nisu se zadrzali na starom mestu
-Pazi da nisu izlozeni promaji
- Vitamini dobra hrana cista voda i cisto staniste je jedino sto mozes uciniti
Kad pripremam kolicinu hrane za sve ptice u dvoristu stavljam sto raznovrsnije u ishrani.Recimo koncentrat starter za pilice kupujem 2-3 gotove razlicite recepte, sve moguce zitarice. Pa ko sta voli.
Ako je i to bila neka bolest verovatno se prenela od neke druge jedinke i stradali bi i neke druge ptice u dvoristu.
A i svaka preventiva nije na odmet.
Ja sam prosle i preprosle godine tretirao sve ptice vakcinama, pa ipak je bilo bolesti i uginuca odraslih ptica
Ove godine jos nisam. Ocekujem da s prijateljima podelimo kupimo vakcinu protiv kuge kolicina za 1.000 pilica( neisplati nam se kao pojedinac).
U meguvremenu 5-7 dana u razmak na 10-tak dana dva puta vodu tretirao sam ih geomicinom, i predhodno i sve odrasle, pre no sto su koke pronele. Rekli su mi da netreba ali uradio po svome

Inace dok ne ojacaju nemoj ih pustati na otvoreno ili im bar pokrij sve strane volijere najlonom koi ne skodi da stoji i cele godine, bas zbog promaje.

Koja bi ti bila cena za ovogodisnje jarebice?

Pozdrav
scratch
Nazad na vrh Ići dole
medja

medja


Broj poruka : 27
Datum upisa : 28.04.2011
Godina : 61
Lokacija : Leskovac/Medja

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 04, 2011 2:48 pm

U pravu si. Ne bi mi pomogao hipermangan. On je namenjen za dezinfekciju rana a ne objekata. Posipanje kreča po patosu će sigurno biti efikasnije. Hvala u svakom slučaju na informacijama i na podeljenom iskustvu oko uzgajanja ptica.
Što se cene tiče, odrasle jarebice su 10E, dok je jednodnevno pile 200din a onda za svaku nedelju starosti +50din.

Pozzz
Nazad na vrh Ići dole
http://www.masinovodje.com/
alekMK




Broj poruka : 27
Datum upisa : 02.12.2010
Lokacija : Skoplje

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 05, 2011 11:34 am

Ja koristim hipermangan za dezinfekciju ribe.Imam veci ribljak, pa kad unosim ribe sa strane obavezno ostavim ribu u kanistar s hipermanganom 30-60 minuta, da ne bi uneo neku bolest. Ribe istovremeno i piju takav rastvor.
Posle kanister dezificiram hipermanganom, pa sam tako produzio i s kafezima.
A kao ideja mozes krecom tretirati pesak koji ce biti i podna podloga u volijeri.

Za jarebice imam prijatelja koji je zainteresovan, pa cu mu preneti.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 09, 2011 5:55 pm

Malo kasnim sa ukljucivanjem u temu.....
za dezinfekciju objekata najbolje se pokazao dezinficijens DESU.Ima ga u svim bolje snabdevenim veterinarskim apotekama a kosta oko 400 din. 1/2L.Postoji i prasak OXICID...mislim da se tako zove koji je takodje dosta efikasan.

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 48

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 49

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 50

i ovi najmladji od pre par dana

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 55

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 56
Nazad na vrh Ići dole
alekMK




Broj poruka : 27
Datum upisa : 02.12.2010
Lokacija : Skoplje

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimeČet Sep 01, 2011 12:12 am

alekMK ::
Dosada pod kvacke izveo oko 20-tak pilica.Malo nezadovoljan od procenta (50-60%), ali bar dosad (neki su i vec 5-6 nedelja) nemam nijedno uginuce . Bog me cuo.
Ocekujem jos nove Very Happy

E NIJE !!!
Neka bolest pokosila mi sve mladuunce Mad
Konsultacija veterinara ukljucujuci i obdukciju utvrdila je gliste Ascaridia galli. Savet, tretiranje NEOSITOL-om, ali ... NEUSPESNO.
Obdukcija kod veterinara je pokazala te gliste, ali i ostecenje jetre. Jetra je bila tamne,ljubicaste boje i vidno ostecena. Posle tretmana uginula su jos tri i obdukcija nije pronasla gliste, ali je jetra bila u istom stanju.
Resenje????

Ili je tretman(lek) kasno stigao, ili nije adekvatan ili (to sam tek sad utvrdio) rok upotrebe istekao. Da i to se moze dogoditi,jer neko je slucajno ili NAMERNO izbrisao datume Mad Mad Mad Mad Mad
Ostali mi nesto manje od 10 komada koji su jos mali, i odvojeni.
Kako cu dalje, neznam ali jedino sto sam znam je PREVENTIVA.
Marconi, Medja kako je kod Vas Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
medja

medja


Broj poruka : 27
Datum upisa : 28.04.2011
Godina : 61
Lokacija : Leskovac/Medja

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimeČet Sep 01, 2011 5:26 pm

Moje su već odrasle i za sad nemam probleme. Problem mi je samo mali prostor jer imam oko 90 komada na nekih 5-6 kvdrata pa se sad kljucaju i na leđima gotovo i da nemaju perje. Od lekova im ne dajem ništa. Davao sam im na početku neke antibiotike i vitamine a sad ništa i da kucnem u drvo...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.masinovodje.com/
marconi

marconi


Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitimeČet Sep 01, 2011 7:22 pm

Bogami,i kod mene je ova godina bila plodna,bar sto se tice kamenjarki.Ja sam mojima davao jednom mesecno antibiotik i antiparazitik i stvarno sam imao samo par uginuca.Bas su se lepo formirale.Nesto sam prodao,nesto sam i poklonio....tako da sve u svemu...ne mogu da se zalim.Ostavio sam za mene kao podmladak 7 kom. trebalo bi da su 3M + 4Z za maticu pa ce mo videti.Imam nesto i najmladjih i njih cu jedno 10-ak kom. da ponesem sada na berzu u Pozarevac.
Ko bude dolazio na berzu,neka se javi,pa da popijemo po koju domacu..... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica kamenjarka-Alectoris greca   Jarebica kamenjarka-Alectoris greca - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Jarebica kamenjarka-Alectoris greca
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Živina :: Fazani i Prepelice-
Skoči na: