Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvečen uzgajivaćima ptica i ostalih životinja...
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Srpski visokoletači

Ići dole 
+9
Dudo
banijac
SINISA_srb34.21
salinger
Dejan
marconi
Sasha
Nebojsasbc
vuksa
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorPoruka
toma_vranjanac




Broj poruka : 74
Datum upisa : 16.04.2010
Godina : 54
Lokacija : Jagodina-Velika Plana-CH

Srpski visokoletači - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletači   Srpski visokoletači - Page 8 Icon_minitimeUto Nov 22, 2011 2:45 pm

GEN ZA LET-PAMET ZA SILAZAK, 08 Sep. 2011 15:17

GEN ZA LET_PAMET za silazak
NAPRAVLJENA_LOZA a bilo je teško!

Sa fantastičnim prosekom leta od 13 časova i 41 minut i šampionom letačem(13.58 čas.)MIHAJLO ĆETKOVIĆ "ĆETKO" je počeo da stvara lozu svojih golubova i izbio u vrh SVL golubarstva Srbije.

-Moja ljubav prema glubovma počela je sa devet godina i kada mi je u dvorište sleteo jedan belac sa ćubom.
Godine 1985 u Smederevu, sam pokupovao desetak golubova koji su tada leteli preko 12 časova.Izlegao sam mlade od njih ali,nijedan od nih nije nasledio roditelje u letačkim osobinama.Tada sam shvatio da su ovi letači nastali slučajnim parenjem.Čitajući knjige i konsultujući se pojedinim glubarima-saznao sam da samo parenjem u srodstvu mogu se dobiti kvaitetni letači.
Ćetko tada ima dve linije golubov.Liniju od "BOZA" i "TALABONCA"
Linija "boza" natala je od svih kupljenih golubova u Smederevu i davala je dobre letače sa "ŠARENO KRILOM_mavjankom" od pok.Dragana Marića iz Smedereva.To su mahom tekiri koji lete preko 10 sati i sa neba silaze po
svakom vremenu.Prvi rezultati počinju da stižu i 1989.god.osvaja trajnu šampionsku titulu SADA IMA TRI)-JEDNA u _TRAJNO VLANIŠTVO.
1990 god.upoznaje Mileta Ramjanca trg.iz Pančeva skojim zajedno kupuju golubove na Ćetkovo institiranje, bez koga ova LOZA ne bi postojala i dominirala na našim prostorima..Od masa golubara-jedino je ušo u priču Pere Sibačkog" mavjan" i Bionetov"mavjan peckasti"i Čavin "Crni mavjan od kljunate sin-".

Daljim parenjem u srodstvu dobija čuvene letače:"bela plastika"-"crvenooki"-"peckavi mavjan"-"kljunati mavjanka".,SVE ove ptice lete preko 14 sati i što je najvažnije silaze.Jato ovih golubova 1995.ostvarje ČUVENI LET od 13.časova i 41 minut.
Te godine umesto da nastavi ukrštanje šampiona letača-lopovi mu obijaju golubarnik i pored matičnih golubova odnose mu i deo letačkog tima.
Posle kradje pomaže ga i vraća u golubarstvo Dragan oksimovć"JOKSA" iz Berana koji otkupljuje dva ukradena goluba i vraća mu.

Očajan zbog kradje 1996 godine pravi golubarnik"BETONSKI SEF".U golubarniku ima odeljak za priplod u kome se nalaze 8 pari.Svake goine izleže oko 40 mladih i takmiči se sa njima
U odeleju za letače-terače ima 10 boksa.Kavez je iz tri dela.
OD tada se takmiči sa juniorima.Od 1995 napravio je na desetine rezultata sa senorima u kojima dominiraju sa letom juniori i ima ih osamdeset koji su preleteli 11 sati.,i prodati su širom Srbije. ČAK jedan na 15.05 i l3.05..
Da je na pravom putu iove godine su mu pilići u JUNU i JULU sišli na12.03 i 12.05

Priplod hrani raznovrsnom hranom zrnastom i dodaje granule.Grit je stalno isped njih više vrsta.Najviše koristi MG -Kljajićevo i WERSA LAGIN program.
Letači hrani u pripremama sa mnogo finesa-kako kaže.Najviše ječam-lan i sitna semenja.GOLUBOVE NIKADA Ne vezuje. GOLUB mora da ima GENE da leti-Krila da LEBDI i PAMET da silazi. Što je uspeo da napravi kod svojih ptica.
Pred utakmicu ima 8-10 treninga zavisi od vremenskih uslova.
Preko godine vakciniše ptice protiv salmonele,paratifa i paramiks aviroze.Upotrebljava sve preparate protiv parazita(crevih-perjanih)-trihomoniaze i ornitoze.
SAMO ZDRAV GOLUB LETI



Nazad na vrh Ići dole
seli




Broj poruka : 1
Datum upisa : 21.10.2014

Srpski visokoletači - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: upit   Srpski visokoletači - Page 8 Icon_minitimeUto Okt 21, 2014 9:01 pm

Pozdrav za sve
molim vas za upute kako nabaviti golubove letace i kako se brinuti o njima,
koliko ih moram imati minimalno i sve slicno tome.
unaprijed hvala
Nazad na vrh Ići dole
 
Srpski visokoletači
Nazad na vrh 
Strana 8 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» STARI SRPSKI VISOKOLETACI JATO STARO OD 1983 GODINE
» Srpski visokoletac Sd
» Niski Visokoletac
» Budimpestanski visokoletaci (Pertli)
» Niski belorepi visokoletac

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Golubovi :: Golubovi letači-
Skoči na: