Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvečen uzgajivaćima ptica i ostalih životinja...
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Niski Visokoletac

Ići dole 
+5
vlada nish
mladenbp
marconi
Rale KG
toma_vranjanac
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
vlada nish




Broj poruka : 103
Datum upisa : 25.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Niš, Beograd

Niski Visokoletac - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 3 Icon_minitimePon Avg 15, 2011 6:36 pm

Zdravo Ledeny!!!

Prvo te moram pitati odakle si , jer po tvom pisanju ne bih rekao da si iz Južne Srbije, pa prema tome mnogo su manje šanse da je to niški visokoletač u beloj boji koga nema ni na jugu, ako bi mogla slika da vidimo šta zaista imaš tj. koja je rasa i da odredimo pol.


Trebalo bi prvo da napraviš mali golubarnik na balkonu i da nabaviš još koju pticu kako bi golubovi osetili da im je to dom , tek nakon toga kada počnu da se vraćaju u golubarnik , možeš ih terati da lete.


Pozdrav!!!
Nazad na vrh Ići dole
ledeny




Broj poruka : 4
Datum upisa : 15.08.2011

Niski Visokoletac - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 3 Icon_minitimeUto Avg 16, 2011 3:08 pm

Zdravo Vlada,

Ne, ja nisam iz Srbije nego iz Sarajeva Smile

Tvoj prijedlog o gradnji golubarnika je veoma interesantan ali, iskren da budem, nije za mene. Ne bih baš volio da držim više golubova na balkonu jer bi ga u tom slučaju morao stalno čistiti i ne bih mogao ni veš iznijeti da se osuši. Da živim u kući napravio bih golubarnik kao zaseban objekat i to bi onda bila prava stvar.

Uglavnom, evo slike Smile Izvinjavam se što nije neki kvalitet jer je uslikana mobitelom.

Niski Visokoletac - Page 3 16082011097

Nisam siguran da li se radi o niškom visokoletaču ali ovaj golub meni jako liči na golubove sa ove forumske teme. Za razliku od običnih gradskih golubova, koji da se jedva sklone kada autom ideš na njih, ovaj je veoma inteligentan i jako je brz. Jučer ga je u letu napalo jato vrana ali nije imao nikakvih problema da im utekne.

Eto, toliko od mene za sada.

Lijep pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
ledeny




Broj poruka : 4
Datum upisa : 15.08.2011

Niski Visokoletac - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 3 Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 4:50 pm

*pomjeram temu na vrh*
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish




Broj poruka : 103
Datum upisa : 25.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Niš, Beograd

Niski Visokoletac - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 3 Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 5:44 pm

Izvinjavam se sto kasnim sa odgovorom, ovaj golub nije niski visokoletac sigurno, meni najvise lici na backog prevrtaca.
Vidi se da je golub zdrav , samo ne vidim da li ima prsten, tesko mi je sa ove slike da utvrdim pol.

Pozdrav!!!
Nazad na vrh Ići dole
ledeny




Broj poruka : 4
Datum upisa : 15.08.2011

Niski Visokoletac - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 3 Icon_minitimePet Avg 19, 2011 5:12 pm

Hvala ti puno na odgovoru. Gledao sam na internetu slike bačkog prevrtača, istina da ima dosta sličnosti, mada mi se čini da su to dosta puniji (deblji) golubovi nego što je ovaj i isto tako nemaju ovu ćubicu na glavi. Mada, sa druge strane, ja se uopšte ne razumijem u golubove pa je moje mišljenje svakako relevantno.

Što se tiče prstena ovaj golub ga nema. Zato se i pitam otkud on ovdje. Svaki dan provodi na mom balkonu. Vidim da je njemu lijepo ovako ali šta ću sa njim kada dođe zima? Razmišljam o tome da ga možda poklonim nekom strastvenom golubaru pa se pitam da li on mora biti u jatu istih golubova ili se može pridružiti drugim vrstama?

Po čemu se tačno može odrediti da li se radi o mužjaku ili ženci? Kada bih to znao mogao bih se potruditi da napravim odgovarajuću fotografiju pa ti je pošaljem.

Lijep pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Niski Visokoletac - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Niski Visokoletac
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Niski standard
» Niski belorepi visokoletac
» Niški beli i belorepci

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Golubovi :: Golubovi letači-
Skoči na: