Forum posvečen uzgajivaćima ptica i ostalih životinja...

PrijemPrijem  PortalPortal  KalendarKalendar  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Lista članovaLista članova  Korisničke grupeKorisničke grupe  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Share | 

Dijamant Golubic (Geopelia Cuneata)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Sasha
Admin

Broj poruka : 456
Datum upisa : 16.11.2009
Godina : 24

PočaljiNaslov: Dijamant Golubic (Geopelia Cuneata)   Sub Mar 27, 2010 3:25 am

Dijamant golubić ( Geopelia cuneata) je jedana od najpoznate vrste ukrasne grlice u avikulturi , od vrapca veličine sa dodatkom velikog repa krasi svojom lepotom u svakoj volieri.. ovo čudo od grlice se uspešno uzgaja dugi niz godina pa je i domestikovana grlica, u evropi se gaji još od davne 1870 godine, moze se držati samostalno (uzgoj u boxevima dimenzije 100x50x50 ) ili sa druge ptice razlićite vrste kao što su zebe .
Klasični ili sivo plavi dijamant golubič na leđima ima male bele mrlje koji potsećaju na dijamante odakle je i dobio ime ,kod muzjaka spoljašnost tamno sivog repa je beo a oci su ukraseni crvenim prstenom što kod muzjaka je ne znatno veće,
kod klasičnih zenki glava vrat i leđa su jako zatamnjeni braon bojom a ocni prsten je manji.U divljini se javlja u parovima a retko i u malim jatima
Uzgoj dijamant golubića je zaista lako posebno ako se drzi svaki par zasebno da se izbegne tuca medju muzjacima , mogu se takođe drzati i zajedno ali za to treba malo veći kavez, gnezde se u male pletene krošnje

ili u gnezda za kanarince

gde unose suve granćice i trave,polazu 2 kremasto bela jaja koji se izlegu naizmenicno od 11 do 14/15 dana,jaja inkubiraju oba roditelja mladi rastu veoma brzo i napuštaju gnezdo za 10-tak dana (pa se od njih godišnje moze dobiti i po 6-7 čak i 8 legla) a spolno sazrevaju sa oko 4-5 meseca polovi se mogu razlikovati sa oko 8 do 10 nedelja..
Ishrana dijamant golubica je relativno laka stvar hrane se miksem od prosa suncokreta bara kukuruzne prekrupe sa dodatkom maslacka šargarepe jabuke kruške, sto se tice meke hrane rado je jedu a i njima treba podici mlade,kod mene se meka hrana sastoji od kukuruznog hleba sa dodatkom tvrdo kuvanog jajeta , hrana zivotinjskog porekla spored meni i nije potrebna zato što su biljojedi..p.s najbolje je zimi da se drze unutar gde temperatura ne pada ispod +5 ali s obzirom da su vec aklimatizovane na našu evropsku klimu mnogi uzgajivaci ih drze i zimi napolju gde temperatura je daleko ispod nule samo što su voliere i kavezi zasticeni od promaje i jakog vetra..
Postoje više mutacija dijamant golubica a to su :
-Divlja (sivi ili plavi)

-Cimet

-Crvena

-Brilijant

-Zuti

text napisao Saša Serafimović.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://svetptica.forumsr.net/forum.htm
laci

Broj poruka : 27
Datum upisa : 16.02.2010
Godina : 42

PočaljiNaslov: Re: Dijamant Golubic (Geopelia Cuneata)   Pet Jul 02, 2010 11:45 pm

moji dijamanti

Uploaded with ImageShack.us

Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
papayajamaica

Broj poruka : 11
Datum upisa : 03.06.2010
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Dijamant Golubic (Geopelia Cuneata)   Ned Avg 01, 2010 12:33 pm

Pozdrav drugari! Uzeo sam pre par dana par golubica, i probacu da ih spremim za parenje. Nadam se da ce biti uspeha Smile
Nazad na vrh Ići dole
marconi

Broj poruka : 607
Datum upisa : 14.02.2010
Godina : 42

PočaljiNaslov: Re: Dijamant Golubic (Geopelia Cuneata)   Pon Avg 02, 2010 12:13 am

Ajd ,pa sa srecom..... Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

PočaljiNaslov: Re: Dijamant Golubic (Geopelia Cuneata)   Pon Avg 02, 2010 10:56 pm

Sta mi preporucujete od ishrane da im dam kako bi ih podstakao na parenje?
Nazad na vrh Ići dole
Sasha
Admin

PočaljiNaslov: Re: Dijamant Golubic (Geopelia Cuneata)   Uto Avg 03, 2010 12:12 am

samo kuvano jaje mesano sa plazma keksom i kukuruznim brasnom.....
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

PočaljiNaslov: Re: Dijamant Golubic (Geopelia Cuneata)   Uto Avg 03, 2010 5:51 pm

Hvala Sale, nemam iskustva u gajenju golubica pa mi je svaka informacija dobrodosla! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sasha
Admin

PočaljiNaslov: Re: Dijamant Golubic (Geopelia Cuneata)   Uto Avg 03, 2010 7:41 pm

mogo bi ti njima dati i ferti vit ali mislim da je bezpotrebno i skupo. Zato sto se golubici mogu usiliti i bez toga....
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

PočaljiNaslov: Re: Dijamant Golubic (Geopelia Cuneata)   Uto Avg 03, 2010 10:01 pm

A sta je ferti vit? Neke kapi ili vrsta hrane?
Nazad na vrh Ići dole
Sasha
Admin

PočaljiNaslov: Re: Dijamant Golubic (Geopelia Cuneata)   Uto Avg 03, 2010 10:19 pm

to ti je preparat koji podstaknuje ptice na parenje....
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

PočaljiNaslov: Re: Dijamant Golubic (Geopelia Cuneata)   Uto Avg 03, 2010 10:59 pm

Posto je on otprilike?
Nazad na vrh Ići dole
Sasha
Admin

PočaljiNaslov: Re: Dijamant Golubic (Geopelia Cuneata)   Sre Avg 04, 2010 1:15 am

ako se ne varam oko 1800 dinara je 200 grama mozda je i vise mozda je i manje nisam siguran.. Nisam se odavna raspitivao1 Smile
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

PočaljiNaslov: Re: Dijamant Golubic (Geopelia Cuneata)   Sre Avg 04, 2010 9:47 pm

Uh, onda cu za sad da probam bez toga Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sasha
Admin

PočaljiNaslov: Re: Dijamant Golubic (Geopelia Cuneata)   Uto Dec 14, 2010 6:51 pm

Igor578

Broj poruka : 2
Datum upisa : 10.01.2012

PočaljiNaslov: Re: Dijamant Golubic (Geopelia Cuneata)   Sre Jan 11, 2012 1:20 am

Pozdrav,poceo bih sa drzanjem Dijamant goluba,pa me interesuje gde mogu nabaviti 1 par.Ako neko zna i ima br od toga sto prodaje ili bi sam prodao neka mi se javi na pp.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Dijamant Golubic (Geopelia Cuneata)   Danas u 10:14 pm

Nazad na vrh Ići dole

Dijamant Golubic (Geopelia Cuneata)
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Dijamant golubic (Geopelia cuneata)
» Zebrasti golubic (Geopelia striata)
» berza u Požarevcu 11.3.2012.
» Dijamant zeba (Stagonopleura guttata )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Ptice :: Egzotične Ptice :: Grlice-
Skoči na: